Hip Hop,News

Bonsoul: Okładki robi nam urzędnik państwowy

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Bonsoul: Okładki robi nam urzędnik państwowy

Wielkie święto, że Soulpete pojawił się przed kamerą i wypowiedział się w kilku kwestiach, więc wywiad u Kuby Głogowskiego tym bardziej cieszy. Obecność Bonsona oczywiście też, ale jak miałoby być inaczej, skoro opowiadali o swoim – w pewnych kręgach już legendarnym – projekcie. Wywiad szalony, bo początkowo przekleństwa Bonsona były cenzurowane, ale potem widocznie montażyście się nie chciało i panowie siarczyście ciągną gadkę do końca rozmowy.

Najpierw mamy coś o zmianach względem poprzednich projektów. – Wszystkie bity powstały na miejscu, wszystkie teksty powstały na miejscu, to jest zupełnie inna opcja – ujawnia Soulpete. – To nie jest Bonsoul, który jest nagrany w cztery dni. To jest Bonsoul nagrany w siedem dni, ale zapie##alaliśmy nad nim! (…) Uważam, że to jedna z najlepszych płyt, jakie nagraliśmy – uzupełnia Bonson.

Jest też trochę o mieszanym przyjęciu utworu „Małpi Gaj”, gdzie na feacie pojawili się Ras, Holak i Jan-Rapowanie. Soulpete nie kryje zażenowania, bo część komentarzy zarzucała duetowi pójście… w newschool. – Nie ma na tej płycie żadnych wesołych tracków poza tym jednym [Małpi Gaj]. (…) Nie wrzucisz numeru, kiedy masz 35 stopni w cieniu, kiedy jest ci źle. (…) Wakacyjny klimat, funk, luźny numer – tłumaczy Soulpete.

Najśmieszniej robi się jednak, kiedy okazuje się, że człowiek odpowiedzialny za oprawę graficzną Bonsoulów, jest fanem zespołu i robi to kompletnie z zajawki. – To zawsze robi nam Dominik Przylazły, ziomek, który nas strasznie lubi, my jego też, zawsze się przecinamy w Łodzi, gdy gramy koncert. On to robi sam z siebie, będąc urzędnikiem państwowym! – śmieje się Soulpete.

Cały wywiad sprawdzicie tutaj:

fot. kadr z klipu „BonSoul – Tam mnie spotkasz – gościnnie Bownik”, youtube.com/Asfalt Records

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Kaz Bałagane z pomocą dla Wiktorii! Charytatywna składanka już niedługo

Kaz Bałagane angażuje się w działalność charytatywną i jeśli przedsięwzięta przez niego akcja się powiedzie, raper będzie prawdopodobnie kontynuował swój ruch "Uśmiech od Kaza Bałagane"!

Felieton,Hip Hop
Napisaliśmy zwrotkę Tymka, odróżnilibyście? [Zeszyt rymów #1]

Kojarzycie Tymka? Wiadomo, wszyscy go kojarzą, włączywszy w to naszych rodziców, którzy już słyszeli go w radiu w trakcie jazdy do pracy. Raper wszedł w grę z podobnym impetem, co Szpaku rok temu i podobnie jak artysta z Morąga, tylko umacnia swoją pozycję. Tymek niedawno wydał EP-kę, zaraz wyjdzie jego długogrający album, na którym znajdą się takie tuzy polskiej sceny, jak chociażby Tede, a oprócz tego pojawia się na wielu numerach w charakterze gościa. Hit z Kizo to tylko jeden z przykładów, bo przecież nie możemy zapominać o współpracach z kartkym, MIYO czy Smolastym.