Hip Hop,News

24-letni traper zastrzelony w Portoryko. Zginął, bo był homoseksualistą?

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

24-letni traper zastrzelony w Portoryko. Zginął, bo był homoseksualistą?

Liczba zabójstw na karaibskiej wyspie wciąż rośnie. Tylko w tym roku zabito tam już 22 osoby, co policja określa jako „kryzys przemocy”. Ostatnią ofiarą był 24-letni Kevin Fret, traper otwarcie przyznający się homoseksualizmu.

Jak podaje gazeta El Vocero, w czwartek 10 stycznia, około 5.31 miejscowego czasu, Kevin Fret jechał motocyklem przez Santurce – północną dzielnicę San Juan. Wtedy w jego kierunku wystrzelono osiem naboi. Trafiły w biodro i głowę. Traper został przewieziony do szpitala. Niestety, lekarz stwierdził zgon. Miejscowa policja wszczęła śledztwo.

„Kevin miał artystyczną duszę, był marzycielem o wielkim sercu. Jego pasją była muzyka i wciąż miał wiele do zrobienia” – napisał w oficjalnym oświadczeniu Eduardo Rodrigez, manager wykonawcy. – „Ta przemoc musi się skończyć. Nie ma słów, by opisać uczucie i ból towarzyszące temu, że osoba z tak wieloma marzeniami musiała odejść. W tych trudnych czasach musimy się zjednoczyć i prosić o pokój dla naszego ukochanego Portoryko” – dodał.

Środowisko nie jest gotowe na homoseksualistów?

Wizerunek Freta jasno wskazywał na jego orientację.

Kevin Fret otwarcie określał się mianem trapera-geja. – Jestem osobą, której nie obchodzi, co mówią inni – powiedział w wywiadzie dla Paper. – Teraz widzę, że młodzi geje i lesbijki patrzą na mnie jak na wzór, jak „łał, jeśli jemu się udało i nie zwraca uwagi na opinię innych, to ja też mogę” – dodał.

Choć motyw zabójstwa pozostaje na razie nieznany, opinia publiczna jest zgodna co do tego, że otwarte deklaracje dotyczące orientacji seksualnej w środowisku muzyki miejskiej mogą być niebezpieczne. Niby już mało kogo wzruszają raperzy, którzy malują paznokcie (vide Bad Bunny, Lil Peep), ale środowisko może nie być gotowe na jawnie homoseksualnego wykonawcę.

– (…) wśród polskich raperów są geje – przyznał Tede w wywiadzie dla Noizz. – Najlepiej gdyby to oni powiedzieli, czemu się nie ujawniają. Myślę, że tak jest, bo wiedzą, że nie zostaliby zaakceptowani – przyznał. TDF wspomniał także o tym, że statystycznie rzecz biorąc, wśród raperów po prostu muszą być osoby homoseksualne.

fot.kadr z wideo „Kevin Fret – Soy Asi”, youtube.com/kevin fret

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Lil Uzi schodzi ze sceny: Chcę wrócić do normalnego życia

„ I'm done with music I deleted everything I wanna be normal...” Napisał raper na swoim Instagramie, opatrując wpis nieco nietypowym (w każdym razie – nietwarzowym) zdjęciem stóp w kolorowych skarpetach. 24-letni raper ma dość.

Felieton
Popek zakłada partię. Przyjrzyjmy się jej ideom

Podobnie jak ja, pewnie również wielu z was nie do końca na serio traktuje nową inicjatywę Popka. Wszystko wskazuje jednak na to, że raper faktycznie planuje założyć partię, a informują o tym już zarówno portale polityczne, sportowe, muzyczne, jak i plotkarskie.