Hip Hop,News

2Pac jednak żyje? Będzie o tym film!

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

2Pac jednak żyje? Będzie o tym film!

Zabójstwo Tupaca jest jedną z największych tragedii, które spotkały kulturę hip-hop. Raper zginął w końcu w wieku zaledwie 25 lat, więc miał przed sobą jeszcze znaczną część kariery, w trakcie której mógł uraczyć nas kultowymi i być może nawet lepszymi od „All Eyez On Me” albumami. Choć oczywiście śmierć artysty została potwierdzona w szpitalu, a obecnie można nawet kupić BMW, w którym go zastrzelono, niektórzy wciąż wierzą, że on żyje. Mało tego, kręcą o tym film.

Zdecydował się na to konkretnie Rick Boss, producent z Las Vegas, którego sylwetkę postanowiła przybliżyć lokalna stacja telewizyjna KNTV Channel 13. Pomysłodawca projektu twierdzi, że rozmawiał z osobami z bezpośredniego otoczenia 2Pac i dzięki nim dowiedział się, co naprawdę stało się tamtej nocy w Vegas. Tworzy o tym film pt. „2Pac: The Great Escape From UMC”.

Boss opowie w nim historię o tym, jak doszło do rzekomego swingowania śmierci rapera. Artysta miał wcześniej dowiedzieć się o planowanym zamachu na siebie, przez co zdecydował się na wdrożenie planu umożliwiającego mu spokojną ucieczkę. 2Pac rzekomo wydostał się ze szpitala, pozostawiając podmienione ciało, a następnie odleciał z Vegas prywatnym helikopterem na tereny zamieszkiwane przez Nawahów, Indian z Nowego Meksyku. Tam miał być podobno nieuchwytny nawet dla FBI, gdyż żadne służby bez specjalnego pozwolenia nie mogą wkroczyć w ten rejon. Choć cała historia brzmi jak fikcja i to stworzona pod wpływem bardzo silnych substancji, twórca zapewnia, że nie jest to wyssana z palca historyjka. Wciąż mu w to nie wierzymy, ale film na pewno będziemy chcieli obejrzeć. Wy też szykujcie już popcorn.

fot. kadr z klipu „2Pac – Changes ft. Talent”, YouTube.com/2Pac

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Dlaczego Quebonafide zmienił swój wizerunek?

Po niespodziewanej premierze nowego singla, "Romantic Psycho", który od razu wyprzedził na liście Poland Top 50 na Spotify "Patointeligencję" oraz "100 dni do matury" Maty, o Quebo znów zrobiło się głośno. Przyczyniła się do tego także jego totalna zmiana stylówki. Czego w takim razie możemy spodziewać się po nowym projekcie rapera? Tego oczywiście do końca nie wiemy, ale odpowiedź wydaje się oczywista.

Hip Hop,News
Rapowy kawałek całkowicie wygenerowany przez sztuczną inteligencję! Posłuchajcie TravisaBotta

O generatorach tekstów co jakiś czas się mówi. W końcu wciąż trwają związane z nimi eksperymenty. Choć naturalnie nie przekroczyły one jeszcze ludzkich możliwości, szacuje się, że w ciągu 30 lat sztuczna inteligencja całkowicie opanuje naukę i sztukę. Muzycy również z niej korzystają. Jak podaje Adweek, agencja digital space150 stworzyła właśnie całkowicie sztucznie wygenerowany kawałek Travisa Scotta.