Felieton,Hip Hop

4 raperów, którzy byli hejtowani, a teraz zgarniają propsy

Jakub Purłan -
bedoes
bedoes
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Jakub Purłan

4 raperów, którzy byli hejtowani, a teraz zgarniają propsy

Chyba każda popularniejsza osoba ma swojego hejtera. Odczuć to można zwłaszcza w dobie internetu. Raperów również nie ominęło to zjawisko. Niektórzy jednak przebrnęli przez fale negatywnych opinii i aktualnie zbierają głównie propsy. O kim mowa?

Young Igi

Gdy utwory Igora zaczęły zdobywać coraz większą popularność, jednym z najczęstszych zarzutów było to, że według nich nadużywa autotune’a i tylko na tym buduje swoją twórczość. Średni argument, prawda? Teraz z tego efektu korzysta większość raperów i już mało kto ma z tym problem, jednak kilka lat temu stara gwardia rapu miała negatywne podejście do autotune’a. Young Igi olał negatywne komentarze i robił swoje. Aktualnie rzadko się spotyka jakieś nieprzychylne opinie na temat jego twórczości. Wręcz przeciwnie. Świadczyć może o tym jego zwrotka w #hot16challenge2, która przekroczyła już 16 milionów wyświetleń. Dodatkowym absurdalnym zarzutem w stronę Igora było to, że jest za młody. No tak, bo rap mogą tworzyć tylko ludzie po 30-stce.

Tymek

On przeszedł ciekawą drogę. Najpierw propsy za mniej znane numery, potem hejt, a aktualnie znów jest na fali wznoszącej. Największe zarzuty było o to, że robi muzykę, którą wielu nie nazywało rapem. Chodziło głównie o utwory z albumu „Klubowe”. „Język ciała” leciał wszędzie i to prawdopodobnie było głównym czynnikiem hejtu. Przesyt, przesyt i jeszcze raz przesyt. Ale czy to jego wina? No oczywiście, że nie. Tymek lubi eksperymentować z muzyką. Jedne rzeczy podobają się bardziej, a drugie mniej. Wtedy był na etapie robienia takiej, która miała po prostu bujać na imprezie. Teraz natomiast tworzy kompletnie inny klimatycznie projekt „Piacevole” i póki co opinie są bardzo pozytywne. Nie można mu odmówić też tego, że potrafi rapować. Za jego życiówkę uważam numer „Powietrze”.

Bedoes

Największy hejt na Borysa był po niefortunnych słowach wypowiedzianych na wydarzeniu SB w Stodole. Wiele osób z branży się oburzyło i nie ma co się dziwić. Jednak cała sprawa jest już wyjaśniona, więc nie ma co do tego wracać. Złe komentarze posypały się także w trakcie beefu z Filipkiem. Potem było już lepiej, zwłaszcza po numerach z płyty „Kwiat polskiej młodzieży”, która przyjęła się naprawdę dobrze. Można powiedzieć, że Bedi się odkuł. Dodatkowe zarzuty dotyczyły schudnięcia Borysa. Wiele osób insynuowało, że to przez narkotyki. Aktualnie Bedoes w znacznym stopniu stanowi o sile SBM i jest w miejscu, o jakim pewnie nigdy nie marzył. Jeśli chcecie sobie przypomnieć jego ostatnią płytę, odsyłam do recenzji Michała Fitza.

Żabson

Mateusz spotkał się z hejtem z wielu, często dość absurdalnych, powodów. Nie da się ukryć, że Żabson rzadko kiedy gryzie się w język i po prostu mówi to, co myśli. Do tego jest dość kontrowersyjnym raperem, a to z kolei się wiąże z ryzykiem, że komuś będzie przeszkadzał jego rap, styl bycia czy wypowiedzi w social mediach. Nie będę wymieniał wszystkich zarzutów w jego kierunku, bo to dość długa lista – czepiano się m.in. o jego flow, sposób bycia czy ubiór. Po prostu się wyróżniał i pewnie w jakimś stopniu pomogło mu to się znaleźć w miejscu, w którym jest teraz. Zazwyczaj takie błahe zarzuty szybko mają swój koniec. Jeśli atakowana osoba sobie nic z tego nie robi, heter w końcu odpuści. Tak też jest w przypadku Żabsona. Aktualnie o wiele więcej można przeczytać o nim pozytywnych komentarzy niż kiedyś.

fot. Bedoes & Kubi Producent – „Kwiat Polskiej Młodzieży”, YouTube.com/SBM Label

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
„Tęsknię za moim bratem”. Przedstawiamy burzliwą historię przyjaźni Kanye’ego Westa i Jaya-Z
Kanye West Jay-Z

Nie ma wątpliwości, że to jeden z najbardziej ikonicznych duetów. Przyjaźń Kanye'ego Westa i Jaya-Z miała wzloty i upadki, w tym kilka poważnych konfliktów. Wczoraj Kanye wyznał na Twitterze, że tęskni za swoim mentorem i zamieścił zdjęcie z ich wspólnego koncertu...

Hip Hop,News
Który rocznik XXL Freshmen po latach poradził sobie najlepiej?
Kodak Black, 21 Savage, Lil Uzi Vert, Lil Yachty & Denzel Curry's 2016 XXL Freshmen Cypher

Dla tych, którzy są mniej zaznajomieni z amerykańską sceną, XXL Freshmen to tamtejszy odpowiednik, a w zasadzie inspiracja Młodych Wilków Popkillera. Edycji było już 13 i w zasadzie w każdej z nich możemy znaleźć kogoś, kto później osiągnął sukces. Ale w którym roku takich zawodników było najwięcej?