Felieton,Hip Hop

5 najpopularniejszych numerów od Sariusa!

Jakub Purłan -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Jakub Purłan

5 najpopularniejszych numerów od Sariusa!

Płyty rapowe dominują w zestawieniu OLiS i podobnie jest na YouTubie. Kiedyś osiągnięcie miliona wyświetleń w tym serwisie to był nie lada wyczyn. Obecnie nie robi to na nikim wrażenia. Teraz przypadkowy numer początkującego rapera może dobić do tej liczby. Żyjemy w dobie mediów społecznościowych, co powoduje, że utwory szybko dochodzą do nowych odbiorców. Jest to normalna kolej rzeczy. Jednak osiąganie wysokiej liczby odtworzeń regularnie to już jest pewnego rodzaju sukces. Dlatego w tej serii będziemy prezentować 5 najpopularniejszych utworów wybranych raperów. Na pierwszy ogień Sarius!

Top 5

1.Tytuł: „Wiking”
Album: „Wszystko co złe”

Producent: Gibbs
Wyświetlenia: ~61 500 000

Raczej nikt nie jest zaskoczony, że akurat ten numer jest najchętniej słuchanym w dorobku Sariusa. Świetny singiel promujący album. Niezwykły klimat stworzony przez Mariusza i Gibbsa. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak powstał bit do tego kawałka, to kliknijcie [TUTAJ]

2. Tytuł: „Dziecko Wojny”
Album: „Wszystko co złe”
Producent: Gibbs
Wyświetlenia: ~15 500 000

W tym numerze Sarius udowodnił, że potrafi się bawić wokalem i świetnie sobie z tym radzi. Na tym albumie Mariusz generalnie pokazał przekrój swoich możliwości. Często wracam do tego kawałka, bo jest naprawdę przyjemny dla ucha. Patrząc na komentarze wiem, że nie jestem jedyny.

3. Tytuł: „Dobry Chłopak”
Album: „Wszystko co złe”
Producent: Gibbs
Feat: Szpaku
Wyświetlenia: ~12 000 000


Ten numer to przeciwieństwo dwóch poprzednich. Mocny, bangerowy kawałek zrobiony przez członków powiązanych z BOR. Duet, który świetnie się uzupełnił. Mam nadzieję, że będzie więcej wspólnych kolaboracji obu raperów.

4. Tytuł: „Kurtyna”
Album: „Wszystko co złe”
Producent: Gibbs
Wyświetlenia: ~10 300 000

Pierwszy singiel promujący album. Moim zdaniem to najlepszy numer z całej płyty. Sarius wylał z siebie to co mu towarzyszyło od poprzedniego albumu „ANTIHYPE”. W kawałku Mariusz opowiada o ranach, jakich doświadczył w swoim życiu. W teledysku sam sobie jedną zrobił, co ma symbolizować pożegnanie jego starego siebie. Sarius uważa, że to jego najlepszy klip w karierze. Nieustanne emocje i szczerość, właśnie to towarzyszy temu utworowi.

5. Tytuł: „Powiedział mi ktoś”
Album: „Wszystko co złe”
Producent: Gibbs
Wyświetlenia: ~9 900 000


Byłem na kilku koncertach Sariusa i zawsze przed tym numerem robił przerwę na krótką przemowę. Mówił o aniołach stróżach, którzy towarzyszą w życiu każdego człowieka i o ich istotnej roli. Swoją drogą, niesamowite jest to, że Mariusz brzmi identycznie zarówno w swoich utworach jak i na żywo. To z pewnością wielka zaleta dla artysty, zwłaszcza hip-hopowego.

fot. kadr z klipu Sarius – „Kurtyna”, https://www.youtube.com/watch?v=CPoyTKU1Cys

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Mroczny Kukon i elektroniczny Magiera. Czy to przepis na sukces?
Kukon x Magiera - Manekin (Official Video)

Kukon wziął szturmem drugą połowę zeszłego roku. Najpierw ze swoim "Radio Taxi" przebił na Olisie chociażby Kizo czy Young Igiego, a potem rozkochał w sobie fanów niezwykle klimatycznym i surowym mixtape'em pt. "Ogrody". Oczekiwania na ten rok co do jego twórczości były więc całkiem spore. Apetyt pobudziła jeszcze informacja, że artysta wyda wspólny projekt z Magierą. Według wielu fanów to połączenie na papierze wydawało się kapitalne, a jego finalny efekt po prostu nie mógł nie być dobry. Po pierwszy singlu trudno się z tym twierdzeniem nie zgodzić.

Hip Hop,News
„Dwóch policjantów weszło mi do domu”. Tymek o kwarantannie i charytatywnej „Vestige EP”

To nie pierwszy raz, kiedy Tymek działa charytatywnie, a chwilę po premierze "FIT", swojego ostatniego albumu, zgodnie z zapowiedzią, szykuje charytatywną epkę. Preorder "Vestige EP" można zamawiać TUTAJ do 21 maja, a pieniądze z projektu zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego do walki z koronawirusem.