Hip Hop,News

50 Cent: „Dzień Ojca to nie jest święto!”. Racja czy prowokacja?

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

50 Cent: „Dzień Ojca to nie jest święto!”. Racja czy prowokacja?

W ostatnią niedzielę tj. 16 czerwca w USA obchodzono Dzień Ojca. Z tej okazji 50 Cent na Instagramie opublikował m.in. krótkiego ranta, w którym podzielił się swoją znów niejako kontrowersyjną opinią. Dzień bez przemyśleń Fiddy’ego, to dzień stracony dzień, jak każdy inny, ale dajmy szansę.

Fifty stwierdził, że święto tak naprawdę świętem nie jest i zwrócił uwagę na jego komercyjny aspekt — na Dzień Matki pokazuje się biżuterię, a na Dzień Ojca śrubokręty i inne narzędzia. Jeśli zaś chodzi o prezenty — matki dostają kwiaty i kartki, a ojcowie… jedynie wiadomości, aby nie zapomnieć o wysyłaniu pieniędzy swoim dzieciom. Wszystko to w zabawny sposób podkreślił później w komentarzu słowami:

„It’s the truth man, HAPPY FATHERS DAY…Hey HAPPY POWER TOOL DAY go fix some shit…Hey Man I want to say HAPPY FATHERS DAY in case you don’t get ya text today”.

Wypowiedź Fiddy’ego jest dość mocna, ale trudno się z nią nie zgodzić. Warto zwrócić też uwagę na to, że temat ojcostwa w rapie jest bardzo istotny – w końcu wielu MC wychowywało się bez ojców, a 50 Cent swojego nawet nie poznał. Wspominał o tym na przykład kilka lat temu w wywiadzie z Larrym Kingiem.

Na szczęście wygląda na to, że Fifty ze swoim synem Sirem Jacksonem ma bardzo dobrą relację, bo na swój profil wrzucił także ich wspólne zdjęcie z poruszającym opisem:

Posty zamieścili też m.in. Chance the Rapper i Drake, który pochwalił się laurką, a Lil Wayne za to otrzymał publiczne życzenia od swojej córki:

View this post on Instagram

Happy Fathers Day ?

A post shared by champagnepapi (@champagnepapi) on

View this post on Instagram

Twinsss ❤️

A post shared by colormenae (@colormenae) on

View this post on Instagram

❤️

A post shared by colormenae (@colormenae) on

fot. kadr z wywiadu Larry’ego Kinga z 50 Centem, youtube.com/Larry King

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Mielzky pokazuje RiGCz na swoim fp i… kasuje posta

Niewielu mamy raperów na scenie, którzy wykazują się takim rozumem i godnością człowieka w ocenie sytuacji jak Mielzky. "Nowy Klasyk" dobrze zarysował jego podejście do branży i - co warto zaznaczyć - rozdzielania twórczości od wykonawcy.

Hip Hop,News
Jan-rapowanie i NOCNY z kolejnym sukcesem! Co tym razem?

Samego duetu na pewno nie trzeba nikomu przedstawiać. Specjalnie dla nas Nocny pokazał, jak powstawał bit do utworu "Wybory", ale czy pamiętacie klip do kawałka "Zaczekaj przed drzwiami" z płyty "Plansze"? Jeśli nie, to zdecydowanie warto nadrobić go jak najszybciej, bo zyskał na sporym znaczeniu.