Hip Hop,News

50 Cent wyprodukuje serial o morderstwach 2Paca i Biggie’ego! W roli głównej wystąpi znany raper

Michał Fitz -
kadr z wideo "50 Cent Gave Himself Some Christmas Cars", youtube.com/The Late Show with Stephen Colbert
kadr z wideo "50 Cent Gave Himself Some Christmas Cars", youtube.com/The Late Show with Stephen Colbert
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

50 Cent wyprodukuje serial o morderstwach 2Paca i Biggie’ego! W roli głównej wystąpi znany raper

50 Cent w ostatnich latach skupił się bardziej na roli biznesmena i muzykiem jest już raczej hobbystycznie. W końcu był producentem wykonawczym pośmiertnego albumu Pop Smoke’a. Wcześniej wyprodukował również serial. Ta branża widocznie przypadła mu do gustu, bo już planuje kolejny.

Fifty ogłosił bowiem oficjalnie, że został producentem nadchodzącego serialu pt. „Twenty Four Seven”. Jest to luźna adaptacja książki „Notorious C.O.P.”, która opowiada o policyjnych śledztwach dotyczących morderstw Tupaca, Notoriousa B.I.G. (po tytule pewnie ciężko było zgadnąć) oraz Jam Master Jaya. Serial ma być odtwarzany w amerykańskiej stacji CBS i trudno na tę chwilę powiedzieć, w jaki sposób dostępny będzie w Polsce. Nie ma nawet orientacyjnej daty premiery.

Wiadomo za to, że jedną z głównych ról zagra szanowany raper T.I., który wcieli się, w sumie niejako wbrew wielu swoim tekstom, w postać policjanta. Konkretnie odgrywać będzie Derricka Parkera, detektywa nowojorskiej policji, który brał udział w wielu sprawach związanych z hip-hopowym półświatkiem.

Jak wspominałem wyżej, to nie pierwsza przygoda Fifty’ego z produkcją filmową. Już w 2009 współpracował przy produkowaniu filmu „Caught in the Crossfire”, który jednak nie odbił się szerszym echem wśród publiczności. Później podobną rolę wcielił się również przy tworzeniu filmów takich jak „Polowanie na łowcę” czy „Ogień zwalczaj ogniem”. Jego największym przedsięwzięciem tego typu jest jednak serial kryminalny „Power”, który ma już 6 sezonów. Nadchodząca produkcja powinna więc być całkowicie profesjonalna i, o ile oczywiście nie zawiodą scenarzyści, całkiem ciekawa.

fot. kadr z wideo „50 Cent Gave Himself Some Christmas Cars”, youtube.com/The Late Show with Stephen Colbert

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
„Nowe Szklane Domy” Kaza Bałagane i Taco Hemingwaya to kolejny uderzający kawałek o polskich realiach

Choć najnowszy singiel z udziałem Taco Hemingwaya, który pojawił się na streamingach dziś o północy nie trafi na żaden z jego nadchodzących dwóch albumów, spokojnie mógłby to zrobić. Wyprodukowane przez Atutowego "Nowe Szklane Domy" znajdą się jednak na "Digital Scale Music", tegorocznej płycie Kaza Bałagane.

Hip Hop,News
Akon mógł jako pierwszy wziąć Drake’a pod swoje skrzydła. Teraz wyjaśnia, dlaczego tego nie zrobił

Ubiegła dekada zdecydowanie należała do Drake'a. Młody Graham, gdy wchodził do branży muzycznej, miał przed sobą wiele możliwości. Te pojawiły się po ukazaniu się "Best I Ever Had", singla, który promował jego pierwszy komercyjny mixtape, "So Far Gone" (2009). Jedną z osób, która rozważała wzięcie rapera pod swoje skrzydła, był właśnie Akon. Opowiedział on o tym w wywiadzie u DJ Vlada.