Hip Hop,News

6,45 milionów dolarów za 35 skradzionych kawałków… Three 6 Mafia pozywają $uicideboy$

Klementyna Szczuka -
Three 6 Mafia Suicideboys
Three 6 Mafia Suicideboys
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

6,45 milionów dolarów za 35 skradzionych kawałków… Three 6 Mafia pozywają $uicideboy$

Three 6 Mafia to grupa, bez której nie byłoby trapu. Nic dziwnego, że ich muzyka dla wielu jest dużą inspiracją i często legalnie bądź nie jest samplowana. $uicideboy$ akurat mieli mieć na to pozwolenie, ale… w między czasie relacje między składami chyba nieco się popsuły.

Juicy J i DJ Paul pozwali bowiem młody duet za nielegalny sampling i kradzież. Mieli oni bez pozwolenia wykorzystać aż 35 kawałków legendarnej grupy, m.in. „Chickenhead”, „Sippin’ on Some Syrup” czy „Where’s Da Bud” i tym samym zarabiać na jej oryginalnym brzmieniu. Juicy J i DJ Paul domagają się za to łącznie 6,45 milionów dolarów odszkodowania.

$uicideboy$ zaprzeczają jednak, jakoby mieli dopuścić się kradzieży. Twierdzą, że Juicy J wyraził ustną zgodę na samplowanie tych kawałków w ramach rekompensaty za prace nad mixtape’ami rapera „Highly Intoxicated” (2018) i „ShutDaFukUp” (2019). Drogi grup niejednokrotnie się więc przecinały. Dokumenty zostały złożone w sądzie 28 sierpnia. Pozostaje czekać na komentarze obu stron i rozwiązanie sprawy.

fot. materiały prasowe

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Jak brzmi przyjaźń? O, właśnie w ten sposób – UNDADASEA „DA GROOVEMENT” [RECENZJA]
UNDADASEA — ZAPALNICZKA

Undadasea nie jest mainstreamową grupą i spora część z Was może ten kolektyw kojarzyć głównie z tym, że to z niego na szersze wody wypłynął Miły ATZ. To bardzo niedobrze, bo ten skład zasługuje na uwagę ze względu na to jaki jest, a nie kogo wypromował, czego najlepszym dowodem jest ich najnowszy album "DA GROOVEMENT".

Felieton,Hip Hop
Sprawdziliśmy, jak mógłby wyglądać wspólny numer najlepszych Młodych Wilków z każdej edycji!

Za nami już 7 edycji akcji Popkiller Młode Wilki, która ma na celu promowanie młodych i utalentowanych raperów z naszego kraju. Przez wszystkie edycje przewinęło się wiele ciekawych ksywek, a znaczna część z nich zagościła w naszych głośnikach na dłużej.