Hip Hop,News

6ix9ine jeszcze nie zdążył wyjść z więzienia, a znowu został pozwany!

Michał Fitz -
kadr z klipu "6ix9ine, Nicki Minaj, Murda Beatz - “FEFE” (Official Music Video)", youtube.com/Tekashi 6ix9ine
kadr z klipu "6ix9ine, Nicki Minaj, Murda Beatz - “FEFE” (Official Music Video)", youtube.com/Tekashi 6ix9ine
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

6ix9ine jeszcze nie zdążył wyjść z więzienia, a znowu został pozwany!

Ostatnio wreszcie dowiedzieliśmy się, kiedy 6ix9ine wyjdzie z więzienia. Raper nie przesiedzi w puszce kilkudziesięciu lat, jak wcześniej przewidywano, bo mury zakładu karnego opuści już 2 sierpnia. Nie oznacza to jednak, że na długo pożegna się z sądem, w którym do niedawna jeszcze tak ochoczo sprzedawał kolegów. Już teraz dostał bowiem kolejny pozew.

Portal TMZ dotarł do informacji, według których Tekashi wpadnie w kolejne kłopoty z prawem. Bardzo popularna za Oceanem firma odzieżowa Fashion Nova pozwała go bowiem na niebagatelną sumę 2.25 milionów dolarów. Dlaczego? Dwa lata temu marka miała wpłacić na jego konto 225 tysięcy w zamian za to, że Tekashi miał ją promować na swoich social mediach, a nawet w swojej twórczości. Niedługo po przelaniu tych pieniędzy, raper poszedł siedzieć. W więzieniu oczywiście nie mógł dodawać kolorowych zdjęć w stylizacjach od Fashion Nova, dlatego współpraca nie doszła do skutku. Problem w tym, ze według umowy artysta powinien te pieniądze zwrócić, a do tej pory tego nie zrobił. Prawdopodobnie spora ich część została od razu przeznaczona na ochronę jego rodziny, która przez cały czas musi obawiać się zemsty członków gangu, których sprzedał raper.

Oczywiście ten pozew nie sprawi, że raper przesiedzi dłużej w więzieniu, bo rozchodzi się jedynie o pieniądze. Mamy też spore przesłanki ku temu, by wierzyć, że 6ix9ine jest w stanie zapłacić żądaną sumę lub podobną, taką, która ostatecznie zostanie ustalona w ramach ugody. W końcu podpisał kilka miesięcy temu kontrakt na 10 milionów dolarów. W takim czasie nawet raperzy nie są w stanie wydać tak ogromnych pieniędzy, co dobitnie nakreśla nam chociażby Szpaku w jednym ze swoich ostatnich singli pt. „Overhype9000”. „Duża pula, nawet pół nie jestem w stanie roz*ebać”. Chociaż biorąc pod uwagę nieprzewidywalność Tekashiego, może jednak dał radę?

fot. kadr z klipu „6ix9ine, Nicki Minaj, Murda Beatz – “FEFE” (Official Music Video)”, youtube.com/Tekashi 6ix9ine

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,News
Kobiecy rap jako statement feministyczny

Każda epoka przynosi odmienne, wewnątrzkulturowe rozumienie feminizmu. Obecnie stało się ono niesamowicie inkluzywne. O równości płci może opowiadać każdy tekst kultury, również ten muzyczny. Kobiety podkreślają swoją samodzielność i niezależność. Konfrontują się również ze stereotypami dotyczącymi swojej seksualności. Pokazują, że nie zawstydza ich własna cielesność i odważna ekspresja, dzięki której opowiadają własne historie.  

Hip Hop,News
„Ten gnój z Koronawirusem powinien trwać, dopóki nie wyjdę”

Choć raczej nie lubimy posługiwać się tym określeniem, bo jest nieco agresywne i prostackie, to w tym wypadku nie można go nie użyć. Autor powyższego cytatu jest bowiem "pijany albo niespełna rozumu", bo inaczej się tego określić nie da. Ze względu na jego obecną lokalizację, raczej można wykluczyć, że był pod wpływem, za to śmiało można założyć, że oszalał. Chodzi bowiem o przebywającego w więzieniu Kodaka Blacka.