Hip Hop,News

8 lat więzienia dla Żabsona? Raper naraził swoich fanów i sparaliżował okolicę

Klementyna Szczuka -
Żabson koncert
Żabson koncert
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

8 lat więzienia dla Żabsona? Raper naraził swoich fanów i sparaliżował okolicę

Organizując spontaniczny występ w Gdańsku, Żabson złamał wszelkie przepisy. Teraz grozi mu kara aż 8 lat pozbawienia wolności…

Podczas gdy w dobie pandemii dozwolone są jedynie imprezy do 150 osób z zachowaniem środków ostrożności, na darmowym wydarzeniu Żabsona ludzi zjawiło się zdecydowanie więcej. Odbyło się ono na parkingu przy plaży w Brzeźnie, gdzie Żabson rapował na dachu kampera, z którego później rzucił się w tłum. Artysta o lokalizacji koncertu poinformował w ostatnim momencie za pośrednictwem social mediów. Za organizację nie odpowiadała żadna firma.

„Mieliśmy tutaj do czynienia z organizacją nielegalnej imprezy masowej. Organizator doskonale powinien wiedzieć o tym, że należy ją zgłosić. Dodatkowo popełniono wykroczenie polegające na zajęciu części ulicy i chodnika, za co również grozi kara grzywny” – powiedział TVN24 asp. szt. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Żabson odpowie więc za narażenie setek, niektórzy mówią, że tysięcy, osób na zakażenie się koronawirusem oraz sparaliżowanie okolicy – funkcjonowania komunikacji miejskiej i utrudnienia dostępu do swoich aut innym ludziom. Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Oliwa, która zajmuje się sprawą, ma 30 dni na wszczęcie postępowania. Żabson nie odniósł się jeszcze do zdarzenia.

fot. instagram.com/zabsontoziomal

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Wybieramy 4 najmocniejszych kandydatów do kolejnej edycji Młodych Wilków!
catch up

Od poprzedniej edycji młodych wilków minęło już kilka dobrych miesięcy. W tym czasie pojawiło się wielu dobrze prosperujących raperów. Choć "pojawiło" to raczej złe słowo... Niektórzy nawijają w końcu od paru lat. Przedstawiamy Wam cztery subiektywne kandydatury do zajęcia miejsca w akcji Popkillera!

Felieton,Hip Hop
Włodi i Young Igi w bijatyce? Co by było, gdyby Def Jam pokusił się o polskie DLC w nowej grze?
Young Igi ft. Włodi "THC"

Jeśli za dzieciaka mieliście starą konsolę PlayStation, jest wielce prawdopodobne, że przez ręce przeszła Wam jedna z bijatyk wydanych przez EA Sports BIG w kolaboracji z wytwórnią Def Jam, gdzie można było do woli naparzać się w komiksowych realiach swoimi ulubionymi raperami. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas powtórka.