Hip Hop,News

A$AP Rocky jest weganinem! Czego dowiadujemy się z singla „Babushka Boi”?

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

A$AP Rocky jest weganinem! Czego dowiadujemy się z singla „Babushka Boi”?

A$AP Rocky dopiero co wyszedł ze szwedzkiego aresztu, a już do sieci wrzucił intrygującą zapowiedź, która jak się okazało, zwiastowała nowy singiel i nadchodzące, czwarte wydawnictwo. Warto wspomnieć, że jego ostatni album swoją premierę miał niewiele ponad rok temu, a eksperymentalny „Testing” nieco zmienił kierunek, w którym do tej pory brzmieniowo podążał raper.

View this post on Instagram

BABU$HKA BOI

A post shared by PRETTY FLACKO (@asaprocky) on

Inspiracją dla właśnie wydanego singla stała się blizna na twarzy, którą rok temu Rocky zmuszony był zakrywać chustą, jakie noszą – dosłownie – rosyjskie babuszki. Zresztą na pewno pamiętacie jego słynną stylizację Gucci na Gali LACMA Art+Film 2018 w Los Angeles:

Vogue.com

Flacko wykorzystał więc oryginalny wizerunek przy okazji nowego projektu i naszym zdaniem zrobił to świetnie! Ale „Babushka Boi” zawiera jeszcze więcej osobistych odniesień.

A$AP nawija tu na przykład, że już jakiś czas temu został weganinem, a cały teledysk wydaje się do tego dobrym komentarzem. Do rezygnacji z mięsa, o czym mówił już jakiś czas temu, skłonił go odrażający przemysł drobiowy. A w zeszłym roku raper żalił się Grub Street, że taki styl życia na co dzień wcale nie jest łatwy:

Nie jem mięsa, więc ludzie nie lubią obchodzić ze mną Święta Dziękczynienia. Nie mogą się nim cieszyć. Większość ludzi w mojej rodzinie miesza mięso ze wszystkim, co gotują. To jest dość irytujące.

Ale A$AP Rocky to nie jedyny raper, który mówi o tym, że jest wege. Mięsa nie jedzą także André 3000, Jay-Z czy RZA, a z „wege hip-hopu” narodził się już niemal movement!

fot. kadr z klipu „A$AP Rocky – Babushka Boi (Official Video)”, youtube.com/ASAPROCKYUPTOWN

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
„To drakoński wyrok za same słowa” Bonus RPK nie uniknie więzienia

Bonus RPK długo walczył z polskim wymiarem sprawiedliwości, by udowodnić swoją niewinność. Wiele osób starało się mu pomóc, ale teraz wiemy już na pewno, że ten wysiłek na niewiele się zdał. Warszawski raper otrzymał bowiem wezwanie do stawienia się w zakładzie karnym na Białołęce. Ma się tam pojawić 2 września.

Felieton,Hip Hop
Dlaczego raper nigdy nie może być autorytetem?
kadr z klipu "KęKę - Na pewno gość Kasia Grzesiek prod. 2K", youtube.com/Takie Rzeczy Label

W serii "Najgorsze Pytania" na portalu CGM Artur Rawicz zwykł pytać swoich gości o to, czy raper powinien być autorytetem. Część odpowiadała stanowczo, że nie, inni byli gdzieś pośrodku, a część - choć fakt, najmniejsza - przyznawała, że dlaczego nie. I to "dlaczego nie" ma swoją podstawę, bo w końcu nie jest tajemnicą, że ta muzyka daje szkołę wielu młodym ludziom, niekoniecznie z biednych czy rozbitych rodzin. Przy takim audytorium wydaje się, że raperzy powinni zastanowić się nad tym, co przekazują tak chłonnym umysłom. I zawsze kiedy o tym myślę, wydaje mi się, że rap nie jest dla dzieci. Jednak jakimś cudem wszyscy poznajemy go w młodym wieku - śmiem twierdzić, że im później ktoś zapoznałby się z tą formą, tym mniej chętnie by ją chłonął. Powodów jest pewnie więcej, ale ja widzę jeden główny - trochę głupio słuchać kogoś, kto tłumaczy ci rzeczy oczywiste. Ale dlaczego oczywiste? Bo jesteś w takim wieku, że o nich wiesz. No właśnie - a jeśli słucha się rapu od dziecka, to naprawdę można wziąć go za Biblię. Wspominał o tym Snoop Dogg przy okazji porównywania Nipseya Hussle do Jezusa.