Hip Hop,News

Absurdy w polskim rapie według SB Maffiji!

Patryk Grzybicki -
Hip Hop,News - - Dodane przez Patryk Grzybicki

Absurdy w polskim rapie według SB Maffiji!

Pewnie część z Was kojarzy w serwisie YouTube kanał „ABSURDALNY_” i znaną na nim serię „Absurdy w polskim rapie”. Najkrócej i najprościej mówiąc, są to zestawienia dwóch tekstów, wypowiedzi czy sytuacji tego samego rapera, które same sobie zaprzeczają. Przykładowo w odcinku 47 pokazano fragment utworu Quebonafide, w którym nawijał: „Bomby na TVN kładę”, a następnie jest pokazany fragment wywiadu z Quebo w programie „Dzień Dobry TVN”, w którym dziękuje za możliwość wystąpienia. Oczywiście czasy i zdania na pewne tematy się zmieniają, a takich przykładów jest o wiele więcej, ale to już musicie zobaczyć sami.

Ostatnio specjalny odcinek z okazji 2 milionów subskrypcji i 2 miliardów wyświetleń filmów przygotowała cała ekipa SB Maffija.

We współpracy z twórcą legendarnej serii „Absurdy w polskim rapie”, postanowiliśmy w skróconej formie pokazać naszą długą, wyboistą drogę na szczyt. Nie od strony platynowych płyt, diamentowych singli, ogromnych koncertów, rekordowych wyświetleń, a od strony błędów, porażek, absurdów. Bo z tego składa się każdy sukces. Odcinek specjalny z okazji 2 milionów subskrypcji i 2 miliardów wyświetleń filmów na kanale SBM Label. – możemy przeczytać w opisie filmu.

10 minutowy film stworzony we współpracy SBM i kanału „ABSURDALNY_” przedstawia absurdy rapowych kawałków, które wyszły z ramienia SB Maffiji. Raperzy lekko wcielili się w rolę aktorów, wprowadzając nastrój przed danym utworem oraz dodając świetnego charakteru całości. Koniecznie sprawdźcie sami!

fot. screenshot „ABSURDY W POLSKIM RAPIE #2MLD”

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop,Wyróżnione
6 kawałków LGBT, które wspierają nas w walce z nietolerancją

To przykre, że obecna sytuacja w Polsce jest coraz gorsza, a prawa człowieka mają zostać (i już są) łamane na rzecz pewnych, wcale niezgodnych z ludzką naturą, wartości. Jakiś czas temu przybliżyłam historię queer hopu. Teraz chciałabym pokazać, jak osoby LGBT czują się w heteronormatywnym społeczeństwie; jak mierzą się z uprzedzeniami, a nawet codziennością. One istniały zawsze i w każdym środowisku, nie od zawsze jednak miały odwagę i możliwość, aby zabierać głos i domagać się równouprawnienia. Dlatego należy podkreślać: nie jesteśmy żadną ideologią. Jesteśmy ludźmi. I tak jak wszyscy zasługujemy na swobodne i godne życie.

Hip Hop,News
Szpaku debiutuje w chillwagonie, ale „Robale” nie okazały się przysmakiem

Jakiś czas temu Borixon zapowiedział, że skład chillwagonu powiększy się i przy okazji stanie bardziej plastyczny, by każdy track nie był nagle posse-cutem. Już przy okazji drugiego singla promującego nowy sezon ekipa wytoczyła niezwykle ciężkie działo, prezentując Szpaka jako nowego członka ekipy. Szef GUGU miał wnieść sporo świeżości, gigantyczny hype i niemały skill. Udało się, ale mimo to "Robale" nie będą sztandarowym hitem chillwagonowej arki.