Streetwear

Air Jordan 1 – buty przeciwko dyskryminacji

Łukasz Orawiec -
Streetwear - - Dodane przez Łukasz Orawiec

Air Jordan 1 – buty przeciwko dyskryminacji

Luty to czas Black History Month, czyli wydarzeń upamiętniających zasługi Afroamerykanów na rzecz walki o równość. Z tej okazji, na sklepowych półkach pojawi się specjalne wydanie Air Jordan 1.

Cholewka nowej wersji „jedynek” została wykonana z nubuku i skóry. Na pięcie umieszczono napisy ,,Equality”, zaś język i wkładki zdobi logo koszykarza Carmelo Anthony’ego. Były zawodnik Houston Rockets słynie z działalności charytatywnej, organizowanej w ramach fundacji nazwanej jego imieniem. Od 2006 roku tworzy Carmelo Anthony Youth Department Center, zajmujące się zbiórką funduszy na edukację dla ponad 35 tysięcy dzieci w Baltimore.

Historia Black History Month, nazywanego w Polsce Miesiącem Historii Czarnych lub Miesiącem Historii Afroamerykanów, sięga 1969 roku. Stowarzyszenie Black United Students wyszło wtedy z inicjatywą zwrócenia uwagi na afrykańską kulturę i walkę z rasizmem.

Pierwsze obchody odbyły się rok później i trwały cały miesiąc. Dziś Black History Month obchodzone jest w lutym na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady oraz w październiku w Wielkiej Brytanii.

Dedykowane powyższemu wydarzeniu Air Jordan 1 Mid „Equality” pojawią się na oficjalnej stronie Nike 15 lutego w cenie (najprawdopodobniej) 110 dolarów.

fot. SNEAKER BAR DETROIT

Fot. Sneaker Bar Detroit

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Missy Elliott: pierwsza raperka w elitarnym gronie

To zdecydowanie fenomenalna wiadomość dla środowiska hip-hopowego, a zwłaszcza jego kobiecej części. Ta często jest pomijana w rozmaitych rankingach - zwłaszcza w Polsce.

Hip Hop,News
Raperzy wielkiego ekranu

Przypadek Safula zachęca do poszukania podobnych historii w hip-hopowej branży. W USA raperzy-aktorzy to norma, w Polsce wciąż są to sporadyczne przypadki. Przyjrzyjmy się bliżej tym, którzy przed kamerą stoją częściej niż na planach klipów.