Hip Hop,News

Akon mógł jako pierwszy wziąć Drake’a pod swoje skrzydła. Teraz wyjaśnia, dlaczego tego nie zrobił

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Akon mógł jako pierwszy wziąć Drake’a pod swoje skrzydła. Teraz wyjaśnia, dlaczego tego nie zrobił

Ubiegła dekada zdecydowanie należała do Drake’a. Młody Graham, gdy wchodził do branży muzycznej, miał przed sobą wiele możliwości. Te pojawiły się po ukazaniu się „Best I Ever Had”, singla, który promował jego pierwszy komercyjny mixtape, „So Far Gone” (2009). Jedną z osób, która rozważała wzięcie rapera pod swoje skrzydła, był właśnie Akon. Opowiedział on o tym w wywiadzie u DJ Vlada.

Piosenkarzowi już w 2005 (lub 2006, bo to wtedy Drake wydał swój pierwszy mixtape, „Room for Improvement”) nagrania Drizzy’ego miał pokazać kanadyjski raper Kardinal Offishall, ale Akon stwierdził, że brzmi on jak… Eminem.

„W tamtym czasie, wierzcie lub nie, Drake brzmiał bardziej jak Eminem. Ale myślę, że to rozwój każdego artysty. Można zauważyć różnicę między tym demo a „Best I Ever Had”. To było zupełnie inne”. – powiedział Akon.

Porównanie do Marshalla dziś jest wyjątkowo zaskakujące. Drake ma jednak wyjątkowo oryginalną stylówkę i jak już to zdecydowanie bliżej mu do Lil Wayne’a, który ostatecznie po mniej więcej roku współpracy (zabraniu go na trasę koncertową i nagraniu kilku kawałków) w 2009 podpisał z nim kontrakt jako Young Money. Co ciekawe, w tym samym roku Drake z współpracował z Eminemem przy okazji „Forever”, numerze do dokumentu o LeBronie Jamesie „More Than a Game”, na którym pojawili się jeszcze Lil Wayne i Kanye West.

Gdy po „Best I Ever Had” wszyscy w branży chcieli podpisać kontrakt z Drizzy’m, zaczęto licytować, aż stawka wyniosła milion dolarów. Wtedy też Kardinal Offishall wypomniał Akonowi, że mówił, że Drake okaże się wielkim graczem, ale piosenkarza nie było stać, aby młodego rapera wziąć do siebie. W zamian podpisał za to umowę z Lady Gagą, co również przyniosło mu duże korzyści.

fot. kadr z „Akon: I Had a Chance to Sign Drake, But He Sounded Like Eminem at the Time (Part 15)”, YouTube.com/djvlad

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
50 Cent wyprodukuje serial o morderstwach 2Paca i Biggie’ego! W roli głównej wystąpi znany raper
kadr z wideo "50 Cent Gave Himself Some Christmas Cars", youtube.com/The Late Show with Stephen Colbert

50 Cent w ostatnich latach skupił się bardziej na roli biznesmena i muzykiem jest już raczej hobbystycznie. W końcu był producentem wykonawczym pośmiertnego albumu Pop Smoke'a. Wcześniej wyprodukował również serial. Ta branża widocznie przypadła mu do gustu, bo już planuje kolejny.