News

Ariana Grande powtarza wyczyn The Beatles!

Anna Cecocho -
News - - Dodane przez Anna Cecocho

Ariana Grande powtarza wyczyn The Beatles!

Ariana Grande, pomimo swojej kruche postury, jest aktualnie gigantem muzycznym. Przez 50 lat nikomu nie udało się zdublować sukcesu Beatlesów. Grande właśnie tego dokonała.

Okej, Ariana ostatnio miała trochę gorszy czas. Tak, był nieudany tatuaż, który nawet poprawiony… dalej był nieudany (słowo, które w zamyśle miało oznaczać tytuł utworu, oznacza ostatecznie „BBQ grill palec”). Tak, Princess Nokia posądziła ją o plagiat w piosence „7 rings” (tej prawie wytatuowanej), a przez to oskarżenie Ariana nie wystąpiła na Grammys. I tak – skoro już o Grammys mowa, to do serii wydarzeń z udziałem piosenkarki możemy dodać jej reakcję (wielkie rozczarowanie i oburzenie) na to, że nagroda za najlepszy rap album powędrowała do Cardi B, a nie do jej zmarłego w 2018 roku ex – Maca Millera. Ariana jednak szybko wróciła do formy i właśnie… jako druga w historii zadebiutowała ze swoimi piosenkami na pierwszych trzech miejscach listy Billboard 100 [!]. Powiedzcie sami, robi wrażenie, co?

Wcześniej takiego wyczynu dokonali tylko Beatlesi i to… pół wieku temu. Na szczycie listy znalazły się wówczas: „Can not Buy Me Love”, „Twist and Shout” i „Do You Want Know a Secret”. Utwory trzymały swoją pozycję na Hot 100 przez pięć tygodni. Później zespół przejął także czwartą i piątą pozycję w rankingu.

To tyle z historii. Wracając do współczesności: single „7 Rings”, „Break Up With Your Girlfriend, I’m Bored” oraz „thank u, next”, są obecnie numerami jeden, dwa i trzy na Billboard 100. Warto w tym miejscu dodać, że „7 Rings” króluje na liście czwarty tydzień z rzędu, a „Break Up With Your Girlfriend, I’m Bored” wskoczyło na jej drugie miejsce niemal zaraz po wydaniu.

Jesteście ciekawi jak na wiadomość o sukcesie zareagowała ta, która powinna być informacją zainteresowana najbardziej? Początkowo… śmiechem. Ariana opublikowała serię tweetów, w których pisała pod jakim jest wrażeniem tego, jak fani sfałszowali tweet Billboardu. Później dostała potwierdzenie jego autentyczności. Wtedy też wróciła na Twittera i – tym razem na serio – podziękowała swoim fanom za wielkie wsparcie.


Beatlesi królowali na Billboard 100 jako zespół. Ariana jest pierwszą w historii solistką (i w dodatku kobietą!), która zdobyła koronę. Kto wie, może jeszcze przegoni Beatlesów i zgarnie 6 pierwszych miejsc rankingu?

A oto lista top 10 utworów znajdujących się w rankingu Billboard 100:

1.7 Rings – Ariana Grande

2. Break Up With Your Girlfriend, I’m Bored – Ariana Grande

3. Thank U, Next – Ariana Grande

4. Without Me– Halsey

5. Sunflower (Spider-Man: Into The Spider-Verse) – Post Malone & Swae Lee

6. Happier – Marshmello & Bastille

7. Sicko Mode – Travis Scott

8. High Hopes – Panic! At The Disco

9. Wow. – Post Malone

10. Eastside – benny blanco, Halsey & Khalid

Fot. z klipu „thank u, next” [youtube]

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Dziś jest jutro: pierwszy na świecie składany smartfon

Pamiętacie jeszcze te czasy, gdy posiadanie telefonu z klapką było największym szpanem? Dzisiaj od telefonów wymaga się niezwykle dużo, dla klapek nie ma miejsca. Odeszły w zapomnienie. Poprawka: To "dziś" było wczoraj. "Dziś" jutra to natomiast Samsung, który zmienia zupełnie punkt widzenia, tworząc pierwszy na świecie składany w pół smartfon - Galaxy Fold.

Hip Hop,News
Znamy nową tracklistę O.S.T.R.a

O najnowszym (15-tym!) wydawnictwie łodzkiego rapera - „Instrukcji Obsługi Świrów” - nieco już dla Was napisaliśmy. Premiera już jutro - 22 lutego. Ci, którzy nabyli preorder deluxe dokładnie o północy będą mogli ściągnąć wersję standard i czystą albumu. Ale my dziś nie o tym. Z czym więc przychodzimy? Z pełną tracklistą i gościnkami.