Hip Hop,News

ASAP Rocky chciał zagrać dla kolegów ze szwedzkiego więzienia, ale nic z tego

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

ASAP Rocky chciał zagrać dla kolegów ze szwedzkiego więzienia, ale nic z tego

Setki, jak nie tysiące, polskich fanów ASAP Rocky’ego było w zeszłym roku mocno wstrząśniętych informacją, że raper nie zagra na Openerze, gdyż nie wyjdzie do tego czasu ze szwedzkiego więzienia. Jak się później okazało, Flacko przesiedział w puszce cały miesiąc. Chyba nawiązał tam ciekawe znajomości, ponieważ wpadł na pomysł, by w tym samym więzieniu zagrać koncert.

Jakiś czas temu ogłoszono, że 11 grudnia pomimo nieszczęsnych wydarzeń z ubiegłego roku ASAP Rocky wróci do Szwecji, by wystąpić tam w wielkiej hali w Sztokholmie. Z tej okazji „TMZ” zapytało Flacko o jego motywy powrotu do kraju, w którym potraktowano go tak źle. Raper stwierdził, że robi to dla fanów i imigrantów z różnych krajów, którzy w Szwecji nie do końca traktowani są tak, jak powinni. Stwierdził również, że bardzo chciałby zagrać w więzieniu, w którym go przetrzymywano, ale nie wydaje mu się, by było to możliwe, ze względu na wysoki rygor placówki.

Media szybko podłapały jego słowa i nie musiało minąć wiele czasu, aż dowiedziano się o tym w Szwecji. Do tej pory nie wiedzieliśmy jednak, czy do występu w więzieniu faktycznie dojdzie, choć Rocky miał nawet złożyć specjalne papiery do szwedzkich służb, by oficjalnie zaproponować swój koncert. Teraz mamy już pewność, że nie dojdzie on do skutku. Jeden z przedstawicieli zakładu karnego odpowiedział szwedzkiej prasie, konkretnie „Svenska Dagbladet”, że występ Rocky’ego jest niestety wykluczony. Chodzi tu jednak wyłącznie o kwestie czysto techniczne i logistyczne. Więzienie ma nie być bowiem w stanie zorganizować tego wydarzenia tak, by było ono odpowiednio bezpieczne.

Szkoda, bo niezwykle doceniamy takie inicjatywy. Mogą one nie tylko nieco urozmaicić czas więźniom, ale być może nawet pomóc im w resocjalizacji. Rocky nie jest zresztą jedynym raperem, który chciał się tego podjąć. Podobne wydarzenia dochodziły już do skutku. Wraz ze swoim Sunday Service w więzieniach grał już przecież Kanye West. Takie akcje miały również miejsce w naszym kraju. W zakładach karnych występował chociażby Z.B.U.K.U. czy nawet WWO. Być może te wydarzenia faktycznie zmieniły czyjeś życie na lepsze.

Kalendarium Sprawy ASAP Rocky’ego:

  1. Areszt. Zakaz wizyt i telefonów. Widmo sześciu lat odsiadki i wrogi prokurator. Sytuacja A$AP Rocky’ego w pigułce
  2. Donald Trump zawalczy o uwolnienie A$AP Rocky’ego? Kim Kardashian i Kanye West prowadzą negocjacje!
  3. Przedłużono areszt A$AP Rocky’ego. Szwedzka prokuratura leci w kulki?
  4. A$AP Rocky oskarżony! Zarzut o napaść, areszt do rozprawy
  5. “Myślałem, że mnie zabiją” – poszkodowany o A$AP Rockym. Na sali sądowej doradca Trumpa
  6. A$AP ROCKY SKAZANY NA 2 LATA WIĘZIENIA W ZAWIESZENIU. “OCZYWIŚCIE, ŻE JESTEM ZAWIEDZIONY”
  7. A$AP ROCKY WYPIĄŁ SIĘ NA TRUMPA. POMOC W SZWECJI NIE POMOGŁA?
  8. PRAWNIK A$AP ROCKY’EGO POSTRZELONY W SZWECJI! KULE TRAFIŁY W GŁOWĘ I W KLATKĘ PIERSIOWĄ

fot. kadr z klipu „A$AP Rocky – Tony Tone (Official Video)”, YouTube.com/ASAPROCKYUPTOWN

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Czy mamy prawo mówić o hip-hopie? Odpowiadamy na statement Offseta

Jeśli nie jesteś częścią czarnej kultury, to nie masz prawa dyktować, co ma się dziać w świecie hip-hopu – taką opinię wyraził wczoraj na Twitterze Offset. Jak zwrócił uwagę, i co rzeczywiście powinno być powodem do dumy, zwłaszcza dla Afroamerykanów, to to, że hip-hop mimo swoich trudnych, bolesnych początków, dziś jest najbardziej popularną i wpływową kulturą na świecie. No właśnie, na świecie. Swoją drogą – pamiętacie, jak niedawno Kajetan zastanawiał się, czy my również możemy używać słowa "ni**a"?

Hip Hop,News
Małolat konsultantem przy grze o dilerze narkotyków

Jeśli myśleliście o tym, jak to jest być dilerem narkotyków, to już w przyszłym roku będziecie mogli tego doświadczyć. I tak jak raperzy generalnie nie powinni być autorytetami i nie powinien nim być, biorąc pod uwagę jego przeszłość, również Małolat – to nie tym razem. Młodszy z braci Kaplińskich zaangażował się w nowy projekt firmy Movie Games S.A..