Felieton,Hip Hop

Avi, Louis Villain i Kacper HTA (o)powiedzą o osiedlu

Damian Kaźmierczak -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Damian Kaźmierczak

Avi, Louis Villain i Kacper HTA (o)powiedzą o osiedlu

Powiedz na osiedlu, że pojawił się nowy Płomień! Nie, jeszcze nie, ale już niedługo zapowiadany od lat powrót składu Płomień 81 stanie się faktem. W poprzednim roku otrzymaliśmy już dwa single warszawskiej grupy. Ich ocenę może pozostawię już wam, ale fakt jest jeden – nowy P81 na 99% wyjdzie w tym roku. Kilka dni temu pojawiała się informacja, że do album „Szkoła 81” dorzucona zostanie druga płyta, na której znajdą się interpretacje klasycznego numeru grupy – „Powiedz na osiedlu”. Z tej okazji postanowiłem pobawić się we wróżbitę i zgadnąć kto może pojawić się dodatkowym krążku.

Kabe

Zacznę od wyboru, który zapewne dla większości słuchaczy polskiego rapu jest oczywisty. Kabe wystąpił gościnnie w drugim singlu Płomienia i nie ukrywajmy jest teraz na fali. Do tego dobrze wpasowuje się w osiedlowo-uliczną stylistykę, która była obecna na „Historiach z sąsiedztwa”.  Trochę Francji na klasycznym polskim bicie? Nie przeczę – mogłoby być ciekawie.  

Paluch

Wybór niemniej oczywisty jak Kabe. Za czasów „Historii z sąsiedztwa” i „Pod prąd” słuchacze ironizowali, że zwrotka Onara bez słowa „osiedle” nie istnieje. Potem raper jednak „dorósł do rapu” i jego miejsce wśród zawodników będących krzykiem osiedli zajął kto inny. Tak, jak możecie się łatwo domyślić chodzi mi o Palucha. Szef BOR nagrywał z Onarem jeszcze za czasów, gdy Poznaniak kojarzony był głównie przez lokalnych odbiorców. Paluch niedawno dograł się również do innego remixu członka P81, a dokładnie „Gorzkiej wody” Pezeta.

Otsochodzi

O młodym Janie i zapowiadanym przez niego projekcie ostatnio już troszeczkę pisałem. „Powiedz na osiedlu” jednoznacznie kojarzy się z osiedlowym klimatem i to raczej bliższym hardej ulicy, aniżeli luzackiego baskeciku z kumplami. Jednak może wśród remixów znalazłoby się miejsce dla rapera, który podszedłby do tematu bardziej na chillu? Nie da się ukryć, że temat osiedla w tekstach Otsochodzi przewija się już od pierwszych jego nagrań. A że daleko temu do panów w kominiarkach? No trudno

Oskar

Oskar z Pro8l3mu? Nie, to byłoby zbyt oczywiste… Lecimy dalej

Dixon 37

Otsochodzi był zbyt lajtowy na „Powiedz na osiedlu”, to polećmy w jeszcze bardziej hardcorowy klimat niż na oryginale. Dix 37, co kto lubi, ale fakty są takie, że Płomień 81 dograł się Dixonom przecież nie tak dawno, a sam Pezet kilka tygodni temu pojawił się na feacie u Kafara. Osobiście nie dziwiłbym się jakby dodatkowo w takim numerze wystąpił np. jeszcze panowie z Hemp Gru. W końcu zarówno Pezet jak i Onar pojawili się u HG na nowej wersji „Życia Warszawy”.

Avi, Louis Villain, Kacper HTA

O powyższej trójce wiemy już, że na pewno pojawią się na dodatkowym krążku Płomienia. Słuchaczy poinformował o tym sam Onar za pośrednictwem Instagrama. Zadowoleni z takie decyzji?

A wy kogo byście chcieli usłyszeć w interpretacji numeru „Powiedz na osiedlu”? Macie swoich faworytów? Napiszcie nam o tym w komentarzach pod artykułem na Facebooku

Foto. Instagram/onar_official

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap,Wywiad
Młody M: Nigdy nie krzyczałem HWDP [Wywiad]

Mniej więcej dekadę temu Młody M potrafił wykręcić wielomilionowe wyświetlenia, był jednym z topowych raperów warszawskiej ulicy. Po zakończeniu współpracy ze Step Records słuch o nim zaginął, chociaż Młodziak muzyki wcale nie porzucił. Co więcej, jak mówi, znajduje się teraz w coraz lepszej formie, a w tym roku wydaje swój kolejny projekt. Czas na rozmowę znalazł między treningami.

Hip Hop,News
Mac Miller miał w planie trylogię płyt

W miniony piątek rapgra hojnie obdarzyła nas premierami. W Polsce wyszła wyczekiwana płyta Maty, o której możecie u nas nieco przeczytać i chociażby EPka Kabe. Poważne wydawnictwa ukazały się też w Stanach Zjednoczonych. Swoje LP wypuścił Eminem, a światło dzienne ujrzał pośmiertny projekt Maca Millera pt. "Circles". Wiadomo było, że album jest kontynuacją "Swimming", ale jak się okazuje, nie miał być ostatnią częścią tej koncepcji.