Gaming

Battlefield 2042 już wkrótce! Oto wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Oliwier Orłowski -
Battlefield
Battlefield
Gaming - - Dodane przez Oliwier Orłowski

Battlefield 2042 już wkrótce! Oto wszystko, co musisz o nim wiedzieć

W środę (9 czerwca) przedstawiono nam pierwszy zwiastun nowego Battlefielda. Zaprezentowany trailer w porównaniu do zwiastuna Battlefield V okazał się strzałem w dziesiątkę, co jednoznacznie pokazują komentarze pod filmem oraz liczba polubień. Czym zaskoczy nas nowa odsłona popularnej serii gier? Oto, co musisz o niej wiedzieć!

Pamiętacie Battlefield 2142? Ukazał się on w 2006 roku i został naprawdę doceniony przez graczy. Akcja Battlefield 2042 ma dziać się sto lat przed akcją odsłony wydanej w 2006 roku, która umiejscowiona jest w XXII wieku podczas nowej epoki lodowcowej. Trailer najnowszej produkcji DICE wywołał wielkie zamieszanie w internecie. Nowa odsłona serii ukaże się 22 października 2021 na PC, Xbox, oraz Playstation. Tym razem gra przeniesie nas na futurystyczne pole bitwy. Tym razem udział w walkach z powodu kryzysu ekologiczno-surowcowego wezmą Stany Zjednoczone i Rosja.

Ponadto na samym początku czerwca Electronic Arts poinformowało, że zatrudniono wieloletniego twórcę serii gier Call of Duty – Byrona Beede’a. Były dyrektor generalny Call of Duty przygotowuje Battlefielda 6, lecz ma pracować także nad innymi nadchodzącymi projektami. Czy ta zamiana sprawi, że następne produkcje będą coraz bardziej przypominały popularne gry od Activision? O tym przekonamy się już wkrótce.

Wspólna zabawa najlepsza

Z oficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że Battlefield 2042 nie będzie zawierał dotychczas obecnego, trybu jednoosobowego. Jednak ta wiadomość nie wywołała wielkich kontrowersji. Oczywiście, część graczy narzekała na brak singleplayera, lecz przez zdecydowaną większość był on traktowany jako swoisty dodatek wprowadzany tylko po to, by sięgnęli po niego gracze znudzeni trybem wieloosobowym. W ramach rekompensaty za brak trybu fabularnego, Electronic Arts przygotowało wiele nowości. Przede wszystkim zmieni się maksymalna liczba graczy na jednej arenie – będzie ich aż 128! Niestety, jak można się domyślić jest jedno „ale”. Gracze konsol starszych generacji (Xbox One, Playstation 4) będą mogli rozgrywać bitwy z maksymalną liczbą 64 graczy. Gra będzie miała do zaoferowania kilka klasycznych trybów, a także: hazard zone (tryb, który będzie skupiał graczy na większej i wzmożonej współpracy pomiędzy sojusznikami oraz tryb bonusowy (ma być on hołdem oddanym wiernym fanom serii. Według przecieków, ma zawierać wszystkie bronie, mapy oraz pojazdy z całej serii gier).

Battlefield
fot. „Oficjalny zwiastun Battlefield 2042 (ft. 2WEI)”/Battlefield

Battlefield 2042 nie zaoferuje nam jednak trybu Battle Royal. Twórcy swój wybór uargumentowali chęcią większego skupienia na klasycznych trybach i ich rozwoju. W grze częściowo rozstaniemy się również z dobrze znanymi nam klasami (np. zwiadowca czy medyk). Gracze mają wcielać się w tzw. „specjalistów”. Każdy specjalista będzie odrębną postacią, z zupełnie inną historią. Specjaliści będą zawierać charakterystyczne dla nich gadżety oraz perki, czy też umiejętności. Podczas rozgrywki będziemy mogli wezwać pojazd, który później wykorzystamy na polu bitwy. Mapy w grze będą dostosowane do liczby graczy oraz do generacji konsol, na jakich rozgrywana będzie gra. Największa mapa ma liczyć około 6 kilometrów kwadratowych. Jak na razie twórcy nie planują możliwości rozgrywki międzyplatformowej, aczkolwiek stwierdzili, że w przyszłości zrobią coś w tym kierunku.

Nie daj się porwać

Twórcy na zwiastunie pokazali chaos i totalne spustoszenie na polu bitwy i wielkie, nieprzewidywalne… tornado. Ma ono być bowiem nowym destrukcyjnym zjawiskiem pogodowym. Trąba powietrzna lub – na niektórych mapach – burza piaskowa będzie podążać własnymi ścieżkami, co jeszcze bardziej zmieni przebieg rozgrywki.

Battlefield
fot. „Oficjalny zwiastun Battlefield 2042 (ft. 2WEI)”/Battlefield

Battlefield 2042 posiada ogromny potencjał. Podobnie było z Battlefield V, który również miał ogromne możliwości, lecz na końcu nie był ani zły, ani też zbyt dobry. Oczekiwania graczy są wielkie. Na razie sprawy mają się naprawdę nieźle. Miejmy tylko nadzieję, że DICE nie zdarzy się wpadka, która zepsułaby tak bardzo zapowiadaną ostatnimi czasy grę.

Zostaw komentarz

Udostępnij
Lifestyle
Eriksen padł na ziemię. Chwile grozy na Euro 2020
Eriksen padł na ziemię

Podczas meczu Dania - Finlandia rozgrywanego w ramach Mistrzostw Europy w piłce nożnej, który odbył się na stadionie w Kopenhadze doszło do wydarzenia, które fani zapamiętają na długo. Bez kontaktu z przeciwnikiem na ziemię padł Christian Eriksen, kluczowy zawodnik duńskiej reprezentacji. Piłkarz był nieprzytomny i natychmiast podjęto reanimację. 

Rap
Na jaki festiwal rapowy wybrać się w te wakacje?
Na jaki festiwal rapowy się wybrać?

Sezon koncertowy nareszcie wraca. Przez to fani muzyki niecierpliwią się coraz bardziej. Mimo tego największe wydarzenia w Polsce przełożyły swój termin na następny rok. Jeśli chcecie udać się na festiwal, na którym usłyszycie swoich ulubionych raperów, to wybierzcie te, które nie zostały odwołane, czyli...