News,Rap

Bedoes vs Filipek – czy to powrót do beefu sprzed lat?

Michał Szyndler -
News,Rap - - Dodane przez Michał Szyndler

Bedoes vs Filipek – czy to powrót do beefu sprzed lat?

Po premierze „Rewolucji Romantycznej” Bedoesa pojawiło się mnóstwo komentarzy, zarówno tych bardziej, jak i mniej przychylnych. Na temat Bedoesa wypowiedział się również Filipek, który w ostrych słowach skrytykował jego postawę w parku na Staszica. Czy po czterech latach możemy spodziewać się kontynuacji jednego z najszerzej komentowanych beefów w polskim rapie?

Jak to się zaczęło?

Nie da się ukryć, że postać Bedoesa od zawsze wzbudza ogromne emocje. Historia ich konfliktu sięga marca 2017 roku, kiedy to w wywiadzie u Winiego Bedoes nazwał Filipka „najc**jowszym raperem w Polsce” (Bedoes twierdzi, że ta wypowiedź była jednynie odpowiedzią na wcześniejsze zaczepki ze strony reprezentanta QueQuality). Po tym zdarzeniu nastąpiła wymiana krótkich filmików, na których raperzy zaczepiali się nawzajem. Wreszcie, 28 czerwca 2017 roku, na koncercie we Wrocławiu, Bedoes zapowiedział nadchodzący diss na Filipka, który ostatecznie ukazał się 7 lipca.

Jeszcze tego samego dnia Filipek odpowiedział swoim dissem.

Powrót po czterech latach

Niedawno na swoim Instagramowym story Filipek napisał:

„Nigdy się Ciebie nie czepiałam [literówka w internetowej dyskusji to dodatkowy argument dla przeciwnika! – przyp red.], really, nawet na freestyle :). Tysiąc prawilnych numerów, ale jak sobie przypomnę jaki milusi byłeś na żywo, w parku na Staszica, to te twoje drille można wpi**dolić w fikcje literacką.”

Komentarz odnosi się do sytuacji, w której między raperami miało dojść do starcia na pięści. Na oskarżenia Bedoes odpowiedział w następujący sposób.

(…) nasz beef zaczął się w moją stronę od twoich zaczepek a nie od wywiadu to fakt, ale dla Ciebie wygodniej jest w tę stronę.”

Dodał też kilka słów na temat sytuacji w parku Staszica (jak widać, każdy z panów widzi tę sytuację zupełnie inaczej). Zarzucił Filipkowi także to, że konflikt jest dla niego jedynie sposobem na zwrócenie na siebie uwagi.

„Jeżeli chodzi o park Staszica to nie chciałem o tym gadać, ale dostałeś dwie sztuki, powiedziałeś „to w tobie lubię” wypłaciłeś mi sztukę i opuściłeś ręce, a w dodatku byliśmy w twoim mieście i umówiłeś się, że będziesz sam, a z krzaków wyszli twoi koledzy więc klej pi*de bo jak chciałeś mnie poskładać to miałeś milion okazji, a teraz szukasz atencji bo masz ją tylko podczas beefów.”

Bedoes zauważył oczywiście literówkę Filipka i niczym zagorzały internetowy wyjadacz zdołał ją przeciwko niemu wykorzystać, ale tego typu przytyki w najlepszym wypadku należy po prostu przemilczeć.

Reprezentant QueQuality odpowiedział, zarzucając Bedoesowi kłamstwa nie tylko na temat sytuacji w parku Staszica, ale również całego wizerunku rapera.

„Co do 2 strzałów na jape to było dokładnie odwrotnie. Wtedy Cię przestałem bić – jak dostałeś 2 papulce na łeb, ty mi sprzedałes kopa. (…) Jesteś pierwszym populistą polskiej rapgry. Wybierz sobie, którą wersją Borysa w konflikcie chcesz ze mną być:
– ta alternatywna, kochająca bliźnich i brzydząca się przemocą
– czy może ta prawilna, mająca tylko pięści na swoją obronę XD bo ja cie pamietam tylko z tej na żywo.”

Na koniec dodał kilka słów o nieprawidłowym podejściu Bedoesa do freestyle’owych pojedynków i ich konwencji. Wspomniał też o nieuzasadnionych zarzutach na temat swojego wykształcenia.

„A na freestyle’u nawijało się o wielu rzeczach i osobach, taka jest konwencja, że nie gryziesz się w język i składasz pancze. O mnie nawijali wszystko i nawet mi do głowy nie przyszło, żeby siąść tak jak ty to zrobiłeś. Ja się nie czepiam Konona, że gada z Tobą o moim braku matury, gdy prawda jest taka, że mam wyższe od prawie roku.”

Czy powyższa wymiana zdań może skutkować ponownym zaostrzeniem beefu sprzed czterech lat? Czas pokaże. O sytuacji będziemy informować na bieżąco.

fot.: instagram.com/bedoes2115, instagram.com/filipek1995

Zostaw komentarz

Udostępnij
TikTok
Dlaczego gay TikTok to coś, czego potrzebujemy?
gay tik tok

TikTok jest traktowany przez użytkowników jako bezpieczna przestrzeń do mówienia o swojej seksualności. Aplikacja, z której dziennie korzysta ponad 100 milionów użytkowników przyczynia się do szerzenia miłości, zrozumienia i tolerancji. Dzisiaj gay TikTok to bardzo ważny element kultury queerowej. To miejsce, gdzie młodzi ludzie czują się akceptowani bez względu na orientację czy tożsamość seksualną.

Rap
„Aby tekst miał znaczenie” – Bedoes & Lanek „Rewolucja Romantyczna” [RECENZJA]
Bedoes & Lanek ft. Blu - Bukiet Białych Róż (SQUADSHIT #13) /

Żeby na początku była jasność, Bedoes to artysta utalentowany do tego stopnia, że gdy na "Dodzie :*" nawija: "wpier*alam refrenem Twoją karierę", to nie bragga, a real talk, bo paru połkniętych przez Bediego gagatków można byłoby wymienić. Właśnie dlatego czeka się tak na jego płyty i generują one taki szum. Ja dodatkowo czekałem na "Rewolucję Romantyczną" z pewnymi nadziejami, bo na "Opowieściach z Doliny Smoków" dopatrzyłem się czegoś więcej, niż tylko fajnych piosenek. Niestety, w "Rewolucji Romantycznej" przez wszechobecny chaos emocjonalny i liryczny, nie sposób było dopatrzeć się czegokolwiek, nawet przez lupę.