Hip Hop

Bedoes VS Michał Anioł [Raper VS Klasyk]

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Bedoes VS Michał Anioł [Raper VS Klasyk]

Serwus! Przed Wami szósty odcinek „Raper VS Klasyk”. Odcinek, do którego natchnął nas niejako sam Bedoes publikując kawałek „Michael Angelo”. Odcinek „GOTUJEMY Z” z udziałem Lanka wyjaśniał kulisy powstania tego numeru. Żal byłoby nie pociągnąć tego dalej. W pierwszym odcinku „Raper VS Klasyk” postawiliśmy na zestawienie Wojtka „Sokoła” Sosnowskiego i Stanisława Wyspiańskiego. W drugim w koleżeńskie szranki stanęli Piotr „Ten Typ Mes” Szmidt i Charles Bukowski. W trzecim przyrównaliśmy Adama „Łonę” Zielińskiego do Wojciecha Młynarskiego. W czwartym PRO8L3M spotkał się z Arthurem Schopenhauerem. W piątym spotkali się Belmondo i… Belmondo. Dzisiaj obok siebie stawiamy oczywiście Borysa „Bedoesa” Przybylskiego i Michała Anioła.

Porównywać będziemy: Poglądy, warsztat, rewolucyjność, wpływ na branżę i… wygląd.

Dla tych, którzy preferują postawę TL;DR – prosta ściągawka w formie infografiki:

Bibliografia (nie wiemy przecież wszystkiego):

  1. Wikipedia do spraw podstawowych (klasycznie)
  2. Taki cytacik – KLIK
  3. Ciekawy artykuł o fałszerskich skillach Michała Anioła – TUTAJ
  4. Trochę o Michale od kulis – KLIKNIJ

Szósty odcinek „Raper VS Klasyk” idealnie zbiegł się z nową kampanią przeciw homofobii, w której wystąpili Bedoes i skład 2115. Borys nie zwalnia tempa tak muzycznie, jak w sferze wpływów. Jego ostatnie zniknięcie z socjali było przemyślane. Gdyby tylko każdy tak wracał:

fot. Instagram/WikipediaCC

Zostaw komentarz

Udostępnij
News,Streetwear
Wiosenny outfit ze Skrr: klapki w budżecie dla każdego (i nie dla każdego)

Seria "Wiosenny outfit ze Skrr" zmierza powoli do końca. Dziś, po zajęciu się szortami i polówkami w dwóch poprzednich częściach, przyszła kolej na plażowo-basenowy niezbędnik. Prawie 30 propozycji, podzielonych na trzy półki cenowe. Wierzymy, że każdy znajdzie coś dla siebie. Lecimy!

Hip Hop,News
Lil Xan groził człowiekowi bronią! „Bronił” swojej opinii o Tupacu

Tego jeszcze nie grali. Lil Xan znany z takich numerów jak "Betrayed" z tego, że niemal zabiły go chipsy, nie wytrzymał ostrych słów krytyki i uciekł się do zagrywki, której rzadko używają nawet najbardziej "twardzi" raperzy ze Stanów.