Hip Hop,News

Cardi B w kampanii prezydenckiej! „To nie jest nowy chwyt”

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Cardi B w kampanii prezydenckiej! „To nie jest nowy chwyt”

Cardi B nie stroni od polityki. Parę miesięcy temu w rancie na swoim Instagramie zwróciła nawet uwagę na to, aby śledzić wiadomości i to, co dzieje się na scenie. Teraz, w związku ze zbliżającymi się w 2020 roku wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych, radzi, aby dokładnie zapoznać się z każdym kandydatem i…

…nie ukrywa swojej sympatii do Bernie’ego Sandersa z Partii Demokratycznej, którą wyraziła ostatnio na Tweeterze:

Sam Sanders równie ciepło wypowiedział się o raperce w programie Jimmy’ego Kimmela:

Rozmawialiśmy przez telefon przy wielu okazjach. Jest naprawdę mądra… Jest bardzo skoncentrowana na tym, co się dzieje (…) wie, jak to jest żyć w ubóstwie, jak jest się z tym zmagać i chciałaby mieć pewność, że możemy polepszyć życie (…) w tym kraju, jestem zadowolony.

Aby zwrócić uwagę młodszych fanów, Sanders i Cardi postanowili więc wspólnie nagrać film do kampanii, a raperka właśnie podzieliła się nawet pierwszym zdjęciem z ich sesji:

Mimo, że Cardi B jest dość kontrowersyjną osobą i nie popieramy jej niektórych akcji, musimy przyznać – tym razem nam zaimponowała! No dobra, tylko… na kogo teraz w takim razie głosować?

Swoją drogą to już robi się powoli standard, że raperzy (i raperki) ze świecznika mają w książce telefonicznej numer do prezydenta (albo kandydata). Jay Z i Beyonce jedzą obiady z Obamą, Kim Kardashian i Kanye rozmawiają z Trumpem o A$AP Rockym, Kanye chce zresztą być prezydentem, podobnie jak Young Thug. W Polsce póki co na tym polu wyróżnia się jedynie Liroy, ale patrząc na skłonność polskich zawodników do kopiowania trendów z USA – być może raperów w rządzie będzie więcej.

fot. kadr z klipu „Cardi B – Press [Official Music Video]”, youtube.com/Cardi B

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Lil Nas X bije rekordy i… zapowiada porno-parodię swojego hitu

Lil Nas X ostatnimi czasy jest wszędzie. Może nie zobaczymy go jeszcze w naszej lodówce, ale na salach sądowych już na pewno tak. Raper nie pozwolił jednak na to, by przez długi okres najgłośniejszą informacją na jego temat był pozew o bezprawne użycie sampla. Artysta został bowiem rekordzistą, jeśli chodzi o utrzymanie swojego numeru na pierwszym miejscu prestiżowej listy Billboard, ale także, a może nawet przede wszystkim, zapowiedział nietypową przeróbkę swojego kawałka.

Hip Hop,News
Koza atakuje SBM Label i słuchaczy polskiego rapu! Czy ma rację?

Do tej pory Koza kojarzony był głównie jako interesujący talent o bogatym słownictwie, rzucający intrygującymi, zmyślnymi, lecz dla słuchaczy często niezrozumiałymi, wersami. Poznać można go było również po charakterystycznej wadzie wymowy i momentami krzyczanym flow. Pewnym było, że raper z Raszyna ma swoją piaskownicę i niespecjalnie interesuje go konkurencja. Albo może interesuje, ale nie od tej strony, bo internet właśnie obiegł szał z powodu jego dissu na SB Maffiję. I to trzeba podkreślić, bo teraz to przecież SBM Label.