Hip Hop,News

Cardi B w viralowym kawałku „Coronavirus”! Raperka przekaże pieniądze ofiarom pandemii

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Cardi B w viralowym kawałku „Coronavirus”! Raperka przekaże pieniądze ofiarom pandemii

Pamiętacie, jak tydzień temu Cardi B zbyt emocjonalnie zareagowała na rozszerzającą się na świecie epidemię koronawirusa? Parę dni po tym DJ z Brooklynu, iMarkkeyz, wrzucił do sieci „okolicznościowy”, taneczny kawałek, w którym… zremiksował paniczną wypowiedź raperki. Z krótkiego nagrania, które Cardi udostępniła na swoim Instagramie, wyciął znamienną frazę „Coronavirus, shi* is real!”, która stała się motywem przewodnim utworu.

Ta szczególna część, kiedy mówi: „Coronavirus. Shi* is real! Shi* is gettin’ real! Ona ma coś w sobie – powiedział DJ w rozmowie z Genius.

Zrobienie remiksu w Abletonie miało zająć DJ-owi jedynie 15 minut, a numer szybko stał się viralem i wbił się na szczyt list w wielu krajach. Dodatkowo kawałek wypromowała w swoich social mediach także sama Cardi B, której jednak oficjalnie zabrakło w creditsach. Jak wytłumaczyła na Twitterze, pracują nad tym, aby umieścić w nim jej nazwisko oraz kontaktuje się z iMarkkeyzem i swoją wytwórnią, Atlantic, aby uzyskać pieniądze z kawałka.

Jedna z osób przy okazji zapytała również, czy iMarkkeyz i Cardi B planują w takim razie przekazać pieniądze zarobione na „Coronavirusie” na rzecz osób dotkniętych skutkami pandemii. Oboje artystów przyznało, że właśnie taki mają plan. Dobrze jest zatem to słyszeć! Chyba nie musimy już przypominać, że bardzo imponują nam dobre uczynki?

fot. kadr z klipu „Offset – Clout ft. Cardi B (Official Video)”, YouTube.com/Migos ATL

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
„Ten gnój z Koronawirusem powinien trwać, dopóki nie wyjdę”

Choć raczej nie lubimy posługiwać się tym określeniem, bo jest nieco agresywne i prostackie, to w tym wypadku nie można go nie użyć. Autor powyższego cytatu jest bowiem "pijany albo niespełna rozumu", bo inaczej się tego określić nie da. Ze względu na jego obecną lokalizację, raczej można wykluczyć, że był pod wpływem, za to śmiało można założyć, że oszalał. Chodzi bowiem o przebywającego w więzieniu Kodaka Blacka.

Felieton,Hip Hop
Wciąż płonie żywym ogniem – Płomień 81 „Szkoła 81” [Recenzja]

Powroty bywają ciężkie. Szczególnie w rapie, który przecież ewoluuje w ostatnich latach niezwykle dynamicznie. Starsi artyści mogą mieć więc spore problemy, by odnaleźć się w nowych realiach. Onar i Pezet prawdopodobnie też by się z tym borykali, gdyby zdecydowali się wejść w buty swoich młodszych kolegów. Nie zrobili tego, pozostając w swoich skokach, nadając im jednak świeży, dziarski sznyt, dokładnie jak zrobili to 15 lat temu wydając kultowe już "Historie z sąsiedztwa". Płomień znalazł wtedy rzekomo zgubione flow po raz pierwszy. Teraz robi to po raz drugi, o ile w ogóle kiedykolwiek je stracił.