Gaming

CD Projekt zaatakowane przez hakerów!

Mikołaj Michalak -
CDP hacked
CDP hacked
Gaming - - Dodane przez Mikołaj Michalak

CD Projekt zaatakowane przez hakerów!

CD Projekt już od dłuższego przeżywa nie najlepsze chwile w swojej historii. Nieudana premiera CyberPunk 2077, spadek wartości akcji na giełdzie oraz plotki o wykupieniu spółki przez inną firmę składają się na niezwykle trudny okres dla polskiej wytwórni. Zaledwie kilka godzin temu dowiedzieliśmy o nowym zajściu, które może stać się początkiem upadku polskich „Redów”. O co dokładnie chodzi?

Dzisiaj rano CD Projekt poinformowało na swoim Twitterze, że stało się ofiarą ataku hakerskiego. Bardzo często słyszy się o wyciekach danych czy też próbach takich ataków. Dlaczego ten jest inny? Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu firmy, zostały skradzione niezwykle cenne dane, a osoby przeprowadzające atak zagroziły, że zostaną one opublikowane, jeśli CD Projekt nie zgodzi się na przedstawione warunki finansowe. Firma oczywiście odmówiła szantażystom oraz podjęła wszelkie starania we współpracy z odpowiednimi organami ścigania, aby odzyskać skradzione dane i złapać przestępcę. Dla nas jako społeczności najważniejsza jest informacja, że żadne dane osobowe graczy nie zostały skradzione, a tym bardziej upublicznione.

Osoby przeprowadzające atak wykazały się dużą arogancją poprzez pozostawianie po sobie nieco szydzącej notatki, którą CD Projekt udostępniło na Twitterze.

„Wykradliśmy pełne kopie waszego kodu źródłowego z serwerów zarezerwowanych dla CyberPunka 2077, Wiedźmina 3, Gwinta oraz nieujawnionej wersji Wiedźmina 3!

Wykradliśmy również wszystkie wasze dokumenty dotyczące księgowości, kierownictwa, prawa, HR, inwestorów i wiele więcej!

Zaszyfrowaliśmy także wasze serwery, choć mamy świadomość, że możecie wszystko odzyskać z zapasowych kopii”

W dalszej części wiadomości autor naśmiewa się z wizerunku firmy oraz jej tragicznego wewnętrznego funkcjonowania. Ostrzega również, że wszystkie informacje zostaną upublicznione do mediów, aby zniszczyć wizerunek CD Projekt oraz zniechęcić inwestorów. Na uratowanie całej sytuacji „Redzi” mają zaledwie 48 godzin. Czy CDP poradzi sobie w tej kryzysowej sytuacji? Firma wciąż ma około 24 godziny, co daje niewielkie nadzieje! Z zapartym tchem czekamy na dalsze rozwój wydarzeń oraz trzymamy kciuki za naszą polską wytwórnię. Niezależnie od tego, jak wielkie porażki ostatnio ponoszą, nie chcemy aby był to ich koniec.

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Czy kariera Frostiego wreszcie rozpędzi się jak „TGV”?
https://www.instagram.com/frosti.spzoo

O tym, że Frosti nie dostaje od słuchaczy tyle, na ile zasługuje, pisałem już ponad rok temu. Przez ten czas niewiele się jednak zmieniło, bo raper wciąż nie może wbić się do "twardego" maninstreamu, choć ma już za sobą dwie legalne płyty i featuringi z czołówką sceny. Dziś wyszedł kolejny singiel zapowiadający jego nadchodzący projekt pt. "Albert Trapstein". Do trzech razy sztuka? Czy Frosti wreszcie rozbije bank i podbije serca większej grupy odbiorców? "TGV" daje na to szanse.

Ranking,TikTok,Wyróżnione
15 najlepszych kont na polskim TikToku!

Wciąż pojawia się wiele nowych i różnorodnych pomysłów na prowadzenie konta na TikToku. Którzy twórcy są szczególnie warci uwagi? Podobnie jak zrobiliśmy to ostatnio, publikując ranking influencerów, przygotowaliśmy dla Was specjalne zestawienie najciekawszych kont na TikToku. Oto najlepsi polscy tiktokerzy!