Hip Hop,News

„Chciałbym na pewno zrobić kawałek z schafterem.” – Z kim jeszcze Quebo chce nagrać numer?

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

„Chciałbym na pewno zrobić kawałek z schafterem.” – Z kim jeszcze Quebo chce nagrać numer?

Quebonafide to bezapelacyjnie czołowa postać polskiej sceny rapowej, dlatego nie ma się co dziwić, że młodzi MC inspirują się nim, a ich największym marzeniem jest nagranie z nim kawałka. Wszyscy chcą współpracować z nim, ale to wcale nie oznacza, że Kuba nie potrafi postawić się po drugiej stronie barykady. Są bowiem raperzy, z którymi on sam chciałby nagrywać, co zresztą zdradził w trakcie rozmowy w Kanale Sportowy.

Chciałbym na pewno zrobić kawałek z schafterem. Jakoś nie wyrobiliśmy się z tym, a to był pomysł, który miałem. Podoba mi się też taka undergroundowa faza, która ma taki gość jak Zdechły Osa.

Wymienione przez Quebo ksywki należą do bardzo charakterystycznych postaci nowej fali rapu, więc nie mamy wątpliwości, że byłyby to bardzo intrygujące kawałki. Biorąc pod uwagę obecną stylówkę rapera, na ten moment chyba łatwiej wyobrazić sobie feat. z schafterem, ale właśnie dlatego to współpraca ze Zdechłym Osą wydaje się ciekawsza. Cóż, pozostaje nam trzymać kciuki, że wkrótce do takich kolaboracji dojdzie, a jest już raczej bliżej, niż dalej, biorąc pod uwagę fakt, że Osa znalazł się na „Untitled01”, składance wypuszczonej przez wytwórnie Quebo, a schafter z kolei zdążył już nagrać aż dwa numery z drugą połową Taconafide. Wraz z Taco Hemingwayem powstały przecież utwory pt. „Alert RCB” i „bigos”. Warto też nadmienić, że wspomniani raperzy nie są jedynymi artystami, z którymi Quebo chciałby nagrać. Raper przyznał, że chciał, by na płycie znalazł się jeszcze utwór z Błażejem Królem, ale ze względu na pędzący czas nie udało się tego dopiąć.

To nie było zresztą jedyne pytanie, w odpowiedzi na które Quebo rzucał ksywkami. Zapytany o to, czy uważa się za najlepszego rapera w Polsce, stwierdził, że nie i szybko dodał listę tych, którzy według niego są ponad nim.

Przynajmniej piątkę wymieniam od razu, od ręki. Myślę, że lepszym raperem jest Filip, Białas, Sokół, Łona, Oskar[…] Przede wszystkim oni są znacznie lepszymi tekściarzami ode mnie.

Kuby w tym wypadku nie można posądzać o fałszywą skromność, bo faktycznie wymienił samych tuzów polskiego rapu. O liryce każdego z powyższych artystów trudno przecież powiedzieć coś złego, bo w znacznej większości przypadków, jest ona na najwyższym poziomie.

Wielu z pewnością liczyło, że Quebo odniesie się w jakiś sposób do występu Sebastiana Fabijańskiego w tym samym programie, który miał miejsce dwa dni wcześniej. Kiedy jednak raper został o to zapytany, stwierdził, że Kanał Sportowy nie jest miejscem, w którym takie konflikty powinno się toczyć. Apetyt głodnych na beef nie został więc zaspokojony, co nie znaczy, że cały program nie był ciekawy. Był i możecie obejrzeć go poniżej.

fot. kadr z video „HEJT PARK #12 – QUEBONAFIDE I SMOKOWSKI”, YouTube.com/KanałSportowy

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Playboi Carti aresztowany! I… już wypuszczony?

Playboi Carti co jakiś czas popada w problemy z prawem, ale raczej dość szybko udaje mu się z nich wydostać. W zeszłym roku miał pobić kierowcę autobusu, a w 2017 szarpać ze swoją dziewczyną na lotnisku w Los Angeles. Tym razem, o czym wcześniej nie zdążyliśmy nawet poinformować, został zatrzymany w swoim Lamborghini...

Felieton
Warto obejrzeć – Funny Games

„Czy fikcja jest prawdziwa? Przecież możemy ją zobaczyć w filmie.” – zastanawia się jeden z bohaterów-morderców w Funny Games (1997). I my również się zastanawiamy. Thriller psychologiczny jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców filmowych – Michaela Hanekego – podsyca wżerające się w głowę, filozoficzne myśli. Artysta weryfikuje filmową konstrukcję, co nieuchronnie wiąże się z kreatywnością tego procesu. Z pewnością jest to produkcja warta obejrzenia!