Hip Hop,News

chillwagon 2.0 już na peronie!

Michał Fitz -
pokazała mu backstage klipu jeden jeden
pokazała mu backstage klipu jeden jeden
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

chillwagon 2.0 już na peronie!

chillwagon w zeszłym roku zrobił gigantyczną furorę, po której jednak nieco zawiódł fanów wydaniem płyty. W przeciągu ostatnich miesięcy było odwrotnie. Panowie, głównie przez brak koncertów, nie byli już tak głośni. Podeszli do sprawy nieco inaczej, bo vlogując i wydali całkiem użyteczny preorder. Produkt zapowiadał się więc bardzo dobrze, a czy sprawdzi się muzycznie?

Dotychczasowe single budziły mieszane uczucia. „robale” i „huśtawka” kompletnie minęły się z powołaniem, ale już „jeden jeden” czy przede wszystkim „jumper” to hity. Z jakością może być więc różnie, ale na korzyść płyty działa jeszcze inny czynnik – długość.

Ten album trwa godzinę i 17 minut, czyli mniej więcej tyle, ile niegdyś poważne LP. Nie można więc mówić o pokpieniu z słuchacza, bo praca włożona w stworzenie wszystkich numerów na pewno była ogromna. Oby tylko nie okazywały się wtórne.

Ale to jakie są, musicie już sprawdzić sami. My też to zrobimy, dlatego możecie spodziewać się recenzji, z którą pewnie chętnie wejdziecie w polemikę. Zobaczymy, jak popłynęła arka „chillwagon”.

fot. kadr z filmu „pokazała mu backstage klipu jeden jeden”, YouTube.com/chillwagon

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Bez nich hip-hop nie brzmiałby tak samo. Artyści, których musisz poznać, jeśli interesujesz się rapem

Aby mówić o hip-hopie, a przede wszystkim go tworzyć, dobrze jest poznawać inne gatunki i w przypadku tego drugiego również nimi się inspirować. Rap nie istniałby, gdyby nie chociażby funk i soul, a obecnie nie byłby taki sam, gdyby nie wpływy z pozoru zupełnie odmiennych gatunków. Żeby to dostrzec, warto przyjrzeć się twórczości artystów takich, jak Nina Simone czy właśnie...

Rap
„Lost Tapes” Steeza83 już na streamingach! A to dopiero początek
Steez83 Lost Tapes 001

Producenci są tak ważni, jak raperzy. Nowa seria wydawnicza labelu 2020 wydaje się więc świetną okazją, aby poznać lepiej osoby, które stoją za projektami w tym przypadku wypuszczanymi pod szyldem kolektywu. A nazwiska są duże. Na pierwszy ogień 1/2 PRO8L3M-U.