Hip Hop,News

Chillwagon Challenge na finiszu! Nowy członek już wkrótce? Jedyna taka akcja w Polsce!

Tomasz Jastrzębski -
Hip Hop,News - - Dodane przez Tomasz Jastrzębski

Chillwagon Challenge na finiszu! Nowy członek już wkrótce? Jedyna taka akcja w Polsce!

Ekipa zaistniała w świadomości słuchacza niecały rok temu, tytułowym kawałkiem, który od razu wystrzelił i wykręcił spore liczby (dziś prawie 11 mln wyświetleń). Ostatnio puszczona „@” zapowiada się na hit lata. U nas można było przeczytać o perspektywie poszerzenia składu o Parysa Platynova…

4 lutego na social mediach ekipy pojawiło się ogłoszenie. Chillwagon Challenge

Wywołało to niemałe zainteresowanie i przyciągnęło wielu raperów, których kawałki dosłownie zalały youtube 1 maja. Akcja nie tylko pozwoliła pokazać się większej liczbie odbiorców dzięki wrzutkom na Facebooka czy instagrama wagonu, ale i zebrać spore liczby pod swoimi kawałkami. Na przykład Olszakumpel wylądował z milionem pod „chillrocket”.

W międzyczasie pojawiło się sporo głosów zarzucających Borixonowi brak wyłonienia obiecanych wygranych czy brak nagród, na co ten odpowiadał, utrzymując, że wszyscy są wygranymi, a promocja to nagroda…. ale to jeszcze nie koniec challenge’u

Oczywiście, że poza konstruktywną opinią i wyświetleniami skład planował coś jeszcze. „Największa ekipa w Polsce” zaskoczyła nas ogłaszając, że: (…) właśnie w Płocku odbędzie się wielki finał akcji #ChillwagonChallenge! Na Polish Hip-Hop Festival swoje umiejętności zaprezentuje aż 12 raperów, którzy zostali wyróżnieni przez całą ekipę CHW. Wśród nich znaleźli się reprezentanci różnych scen i styli. Przekrój wszystkiego, co najważniejsze we współczesnym rapie, różny wiek uczestników, wiele inspiracji i jeden, wspólny cel – wzniesienie polskiego rapu na jeszcze wyższy poziom – ujawnił Borixon.

Wśród zaproszonych znaleźli się: Habit, olszakumpel, Leon, kudzinsky, flamma.flame, ARK, Ten Preston, Brzoza x lechu, check, Ajman, bartolo, kubbini.

Obecnie supergrupę tworzą: Borixon, Zetha, Kooza, Reto, Żabson (przy okazji, ma dziś 25-te urodziny. Sto lat!), SecretRank oraz Kizo, ale po całej akcji i wspólnych koncertach to się może zmienić. Kogo typujecie? Kto z tej dwunastki ma szansę zostać z Chillwagonem na dłużej?

Do usłyszenia!

Foto. kadr z klipy „chillwagon – @” youtube/chillwagon i facebook/chillwagon

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Oldschool to nowy newschool? Wraca moda na “stary” rap czy nigdy nie minęła?

Ostatnio myślałem tak cztery lata temu, gdy na scenie z hukiem sampli zadebiutował Otsochodzi. Kiedy patrzyłem na reakcje, jakie wzbudza u słuchaczy jego pierwsza legalna płyta „7”, wydana jeszcze w Lekter Records, to zacząłem się zastanawiać, czy aby nie powinienem niedługo napisać, że „oldschool is a new newschool”. Pamiętam, że komentarze słuchaczy były bardzo emocjonalne. Wielu skupiało się na tym, że nagle pojawił się młody utalentowany raper z „dobrym rodowodem” (cała historia znajomości z Pelsonem i Włodim), który nie ukrywa swojej miłości do oldschoolowych brzmień. Młody, dzielny, z wartościami, miał być przeciwwagą dla zblazowanych, rapujących głównie o ciuchach i dragach młodzieńcach, którzy wyrastali jak grzyby po deszczu.

Hip Hop,News
A$AP Rocky aresztowany! Koncert na Open’erze odwołany? Kto może go zastąpić?

Sytuacja szybko się rozwija, więc warto zaktualizować temat o którym wczoraj Was poinformowaliśmy. Amerykańska gwiazda rapu może mieć niemały problem. Problem nie tylko prawny, ale i z dotarciem na koncert do Trójmiasta.