Rap

Olszakumpel – chłopak znikąd, który podbił serca fanów

Julian Glosa -
olsza
olsza
Rap - - Dodane przez Julian Glosa

Olszakumpel – chłopak znikąd, który podbił serca fanów

„Olszakumpel ratuje chillwagon”, „Olsza co za zwrota”, „Nie ma Olszy, to nie słucham” – to jedne z wielu komentarzy widocznych pod kawałkami chillwagonu od momentu dołączenia Olszykumpla do ekipy. Co sprawia, że pośród takich graczy, jak Borixon czy Żabson to właśnie Olsza wychodzi na czarnego konia obecnego mainstreamu?

Krystian Olszewski jest idealnym przykładem na to, jak ciężka praca, umiejętności i odrobina szczęścia potrafią pisać historię o spełnianiu marzeń. Chłopak znikąd, któremu udało się szturmem przejąć serca fanów polskiego rapu. Historia Krystiana zaczęła się od przyjaźni z Marcinem Majkutem, szerzej znanym jako Xayoo, który zaczynał wtedy swoją przygodę ze streamowaniem na portalu Twitch. Olsza próbując swoich sił w rapie, często pojawiał się na jego transmisjach. Specjalnością rapera był freestyle, za który pokochała go szybko rosnąca widownia. Jednocześnie wrzucał krótkie, humorystyczne utwory na swój kanał na YouTube. Najbardziej przełomowy był dla niego kawałek „Fanka”. Następnym ważnym utworem były „Brylanty”, które były bezpośrednią odpowiedzią na „Diamenty” Young Multiego i Bedoesa. W tym utworze Olszy udzielił się poprzednio wspomniany streamer Xayoo.

Pierwszym poważniejszym projektem w karierze Krystiana był album „GAMEPLAY”. Płyta miała pokazać że „ludzie z przed komputera to również ludzie”. Poza nawiązaniami do gier zawiera klasyczną raperską nawijkę o imprezach, gangach i pięciu się do góry. Projekt bardzo dobrze przyjął się wśród fanów rapera.

chillwagon

Po ogłoszeniu przez #chillwagonchallenge Olsza opublikował na nowym kanale numer „chillrocket”. Kawałek przyjął się bardzo dobrze, i jak się później okazało, zwyciężył konkurs. Przed oficjalnym debiutem w chillwagonie Krystian wypuścił jeszcze dwa numery: przepełniony emocjami „Krzyż” oraz utwór „Trapiraci”, na którym udzielił się streamer, Paris Platynov. Oprócz ”Jolki”, w której zadebiutował, udzielił się w wielu innych utworach chillwagonu. Wbrew domysłom Olsza na stałe dołączył do ekipy, a druga edycja #chillwagonchallenge została otwarta właśnie ”Kosmicznym Trackiem” Krystiana.

Poza pracą nad nową płytą (która ma ukazać się na początku tego roku) raper również streamuje na portalu Twitch. Co ciekawe, jednym z gości mających prawdopodobnie pojawić się na płycie Olszy ma być m.in. Xayoo.

fot. kadr z filmu ”olszakumpel – luna (prod. secretrank)”, YouTube.com/olszakumpel – chillwagon

Zostaw komentarz

Udostępnij
Gaming
Hitman 3 już jest! Czy będzie jednym z najlepszych gamingowych tytułów tego roku?
Hitman 3

Wczoraj (20 stycznia) byliśmy świadkami premiery jednego z pierwszych gamingowych tytułów tego roku - Hitman 3. Z pewnością większości z nas od razu pojawia się przed oczami realizacja kinowa przedstawiająca charakterystycznego, łysego zabójcę. Jednak wszystkim niewtajemniczonym warto przybliżyć serię Hitman w postaci gry. Jak się okazuje, może to być już teraz jeden z najlepszych tytułów tego roku!

News,YouTube
Lanek wystąpił w filmie swojej dziewczyny!

Raperzy i producenci, wszystkie koksy tego świata, mają także normalne, spokojne życie. To, w zaciszu domowym z ukochaną przy boku. Jesteście ciekawi jak Lanek spędza wolny czas ze swoją dziewczyną? Nagrali wspólny film na kanale Sandry "JA DORSZ".