Rap

Ciąg dalszy konfliktu pomiędzy Sentino a Step Records

Filip Klarzyński -
Sentino Step records
Sentino Step records
Rap - - Dodane przez Filip Klarzyński

Ciąg dalszy konfliktu pomiędzy Sentino a Step Records

Step Records zrobiło tak, jak zapowiadało. Od paru dni nie możemy już słuchać polskich utworów Sentino, ponieważ jego była wytwórnia zdejmuje je ze wszystkich streamingów. Myślę, że większość z nas spodziewała się, że po dissie TPS’a i Intruza oraz zdjęciu polskojęzycznych kawałków afera się zakończy. Tak się nie stało, a Step Armia wypuściła kolejne dwa dissy.

Oba dissy zajmują kolejno 5. i 6. miejsce na karcie na czasie. Pierwszy z nich został wydany 12 kwietnia, a usłyszeć na nim możemy Dawida Obserwatora i Intruza. “Burdel Berlin” to wspólny numer przeciwko Alvarezowi. Raperzy razem stają w obronie swojej wytwórni i rzucają inwektywami w stronę jej byłego reprezentanta, odnosząc się przy tym do sytuacji z Quebonafide, “Tatuażyka” czy do ataków Sentino na ich wszystkich.

Na “Sejczento” dograło się aż czterech artystów. Ponownie możemy usłyszeć Intruza i Dawida Obserwatora, a oprócz nich na tracku znajdziemy jeszcze Episa i Vini Viciego. Jest to swego rodzaju kontynuacja poprzedniego dissu wobec Sentino. Po raz kolejny rzucają oni ostre słowa w kierunku byłego reprezentanta Step Records. Raperzy stawiają się w postaci obrońców polskiej rapgry. Chłopaki gwarantują Sebastianowi konfrontację, jeśli tylko pojawi się w ojczyźnie i nie odpuszczają mu zaczepiania cudzych matek. Ciekawostką jest fakt, że na klipie możemy ujrzeć współwłaściciela wytwórni – Kubę Kroka.

„Obrażałeś wszystkich, to masz, k**wo, gwałt zbiorowy”

Sentino dał nam do zrozumienia, że nie będzie się mieszał w ten konflikt i nie usłyszymy odpowiedzi. Według niego jest to bez sensu, a nawet jeśli zdecydowałby się nagrać diss, to zostałby on zdjęty od razu przez Step Records. Szkoda, bo byłby to na pewno ciekawy beef, a tak pozostaje nam tylko słuchać odpowiedzi Alvareza na live’ach. Oprócz tego Sentino również powiadomił słuchaczy, że album “Czary Mary” jest ostatnim jego projektem w języku polskim. Raper kończy z nawijaniem po polsku.

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Gościnne refreny w polskim rapie, które wynoszą kawałek na wyższy poziom
refreny

Refren to kluczowa część piosenki. W większości przypadków to on decyduje, czy kawałek będzie hitem, czy nie. W poniższym zestawieniu przyjrzeliśmy się refrenom, które niedość, że stworzyły niezapomniany klimat, to przy okazji sprawiły, że zostały z nami na dłużej.

Rap
Sobel, Olsza, Moli… Czego słuchać w ten weekend?
premiery 16 kwietnia

Dziś jest dzień, na który długo czekaliśmy. Jest m.in. pierwszy longplay Sobla. Przypieczętowuje on jego pozycję na scenie, na którą od roku starannie pracuje. I debiut Olszy, najbardziej obiecującego członka chillwagonu. Jakie jeszcze ukazały się premiery 16 kwietnia?