Lifestyle

Co tam na słuchawkach u Bidena? Sprawdzamy prezydencką playlistę!

Michał Szyndler -
Lifestyle - - Dodane przez Michał Szyndler

Co tam na słuchawkach u Bidena? Sprawdzamy prezydencką playlistę!

14 stycznia została udostępniona oficjalna prezydencka playlista Joe Bidena i Kamali Harris. Składa się ona z 46 utworów (od 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych). Znajdują się na niej na niej m.in.: Kendrick Lamar, Mac Miller, Tame Impala, MF DOOM czy Dua Lipa. Prezydencka playlista jest już niemal elementem amerykańskiej tradycji. Swoje muzyczne zestawienia udostępniali również Barack Obama i Donald Trump.

Tegoroczna playlista Bidena została przyjęta wyjątkowo ciepło. Gdy w 2016 roku swoją opublikował Trump, The Washington Post nazwało ją banalną. Znaleźli się na niej na przykład The Rolling Stones, którzy wprost poprosili o to, żeby usunąć ich utwory z kampanijnego zestawienia. W sierpniu 2020 roku wyszła kolejna już, coroczna playlista Baracka Obamy. W jego ostatnim letnim zestawieniu najjaśniejszą gwiazdą jest Beyoncé.

O ile Obama swoje zestawienia dobiera samodzielnie, o tyle Joe Biden i Kamala Harris w szale ostatnich tygodni raczej nie mieli czasu, aby przejmować się prezydencką playlistą. Została ona udostępniona na Spotify przez użytkownika „Raedio”. Z drugiej jednak strony, Biden i Harris raczej musieli ją zaakceptować, więc wpływ na nią mieli.

Tegoroczne zestawienie opublikowane przez zwycięski duet ma pomóc odreagować negatywne emocje ostatnich miesięcy, dodawać nadziei, a także reprezentować różnorodność narodu. To ostatnie jest szczególnie widoczne, gdyż znalazł się na niej cały przekrój gatunków muzycznych. Playlista zawiera 46 utworów i trwa niespełna trzy godziny. Znajdują się na niej tylko trzy utwory oznaczone jako „explicit content”: „Blue World” Maca Millera, „Good Days” SZA i „Steps 8&9: Nature vs Nature” Sylvan LaCue.

fot. DREW ANGERER/GETTY IMAGES

Zostaw komentarz

Udostępnij
News,Rap
Kolejny pośmiertny album Pop Smoke’a coraz bliżej
POP SMOKE - GOT IT ON ME (OFFICIAL VIDEO)

Prowadziliśmy już polemikę na temat pośmiertnych albumów artystów, bo z jednej strony to jednak odcinanie kuponów na zmarłym, a z drugiej szansa, by fani usłyszeli jeszcze to, co artysta chciał im przekazać. Dyskusje na temat moralnej poprawności takich albumów można raczej zamykać, bo w dzisiejszych czasach to zjawisko spowszedniało już kompletnie. Fani coraz rzadziej traktują pośmiertne projekty jako profanację, a coraz częściej wręcz się o nie dopraszają.

Lifestyle
Żałujecie, że nie będzie w tym roku studniówki? Mata Wam ją zorganizuje!

Tegoroczni maturzyści, otrzyjcie łzy! Wytwórnia SBM Label we współpracy z portalem NOIZZ organizuję studniówkę ONLINE! Na wyjątkowej, wirtualnej imprezie wystąpi Mata wraz ze składem GOMBAO 33, a całe wydarzenie poprowadzi niezastąpiony Karol Strasburger. Szykujcie najlepsze ciuszki, laptopa i jakiegoś dobrego drineczka, bo będzie się działo!