Gaming

Co w 2020 działo się na scenie gamingowej? Oto 6 gier, które przykuły uwagę całego świata!

Mikołaj Michalak -
Gamingowe podsumowanie roku 2020
Gamingowe podsumowanie roku 2020
Gaming - - Dodane przez Mikołaj Michalak

Co w 2020 działo się na scenie gamingowej? Oto 6 gier, które przykuły uwagę całego świata!

2020 ma się już ku końcowi i jest to najlepszy moment na podsumowanie wydarzeń, które miały miejsce na scenie gamingowej. Pomimo sytuacji na świecie biznes wydawniczy kwitł i dał nam wiele powodów do zadowolenia. Oto sześć tytułów z ostatnich 12 miesięcy, które przykuły uwagę całego świata!

CYBERPUNK 2077

,,Cyberpunk 2077” to niewątpliwie jedna z najgłośniejszych premier tego roku. Bez względu na opóźnienia, tytuł ten wstrząsnął całym światem. Co więcej, pomimo świeżości produktu od CD Projekt Red, można już mówić o imponującym sukcesie. Szacuje się, że zaledwie w dwa dni od premiery, zysk ze sprzedaży pokrył koszta poniesione w trakcie tworzenia tej gry. Oprócz wciągającej rozgrywki, w świecie napędzanym chęcią dojścia do władzy i wielu ciekawych dialogów, otrzymujemy parę smaczków. Jednym z nich jest głos jednej z postaci podkładany przez Quebonafide. Dodatkowo w sam projekt zaangażowano takie postaci, jak Keanu Reeves czy A$AP Rocky. Cieszymy się, że pomimo problemów technicznych jeszcze po premierze, ,,Cyberpunk” jest tak chętnie wybieraną pozycją i jesteśmy dumni z naszej polskiej wytwórni!

ASSASSIN’S CREED VALHALLA

Szerokim echem odbiła się również listopadowa premiera 12 części ,,Assassin’s Creed”. Kultowa już seria od Ubisoftu jak zwykle skoncentrowała na sobie uwagę wszystkich graczy, szczególnie tych lubiących RPG-i, czyli gry typu role-playing. Możliwość zanurzenia się w świat wikingów i odczucia dreszczu emocji związanego z walką to tylko niektóre elementy serwowane przez twórców. Jednak jak się okazuje, gra spotkała się z nie najlepszymi komentarzami ze strony społeczności. Mimo to, pamiętajmy, że warto wyrobić sobie własne zdanie i spróbować swoich sił w rozgrywce.

THE LAST OF US: PART II

Po wielu latach doczekaliśmy się kontynuacji tytułu z 2013 roku, który w tamtym czasie odniósł niemały sukces. Naturalnie, oczekiwania od studia Naughty Dog były bardzo wysokie, a tytuły jak ,,Uncharted” tylko podsyciły oczekiwania. Pół roku po premierze łatwo dostrzec, z jakim entuzjazmem spotkała się druga część ,,The Last of Us”. Co więcej, można nawet zaryzykować stwierdzenie, że całkowicie sprostała oczekiwaniom. Ciekawostką jest to, że fabuła została osadzona w spustoszonych pandemią Stanach Zjednoczonych. Patrząc na to, jaki rok mamy za sobą, nietrudno o ironiczny uśmiech względem tego zbiegu okoliczności. Miejmy nadzieję, że nie zostaniemy postawieni w takiej sytuacji jak główne bohaterki – Ellie oraz Abbie.

Spider-Man: Miles Morales

Produkty Marvela od zawsze cieszą się dużą popularnością na rynku filmów. Podobnie dzieje się z grami, w których możemy wcielić się w naszego ulubionego superbohatera. Tego roku wpadła w nasze ręce kontynuacja serii ,,Spider-Man”. Główny bohater – Miles Morales musi poradzić sobie z tym, co dostał w spadku po lubianym przez wszystkich Parkerze i zadbać o bezpieczeństwo miasta, a także okiełznać swoje supermoce. Dodatkowo w trakcie rozgrywki możemy podziwiać Manhattan w zimowej odsłonie, co w połączeniu z doskonałą grafiką robi wielkie wrażenie. Chęci na wcielenie się w głównego bohatera można już było nabrać po obejrzeniu samego traileru, a tym bardziej gameplayu demo, którego urywki zobaczycie poniżej.

Call of Duty: Warzon

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć także ,,Call of Duty: Warzon”. Wypuszczona w marcu tego roku kontynuacja ,,Call of Duty: Modern Warfare” wprowadziła świeży powiew na scenę e-sportu. Do tego przywróciła zainteresowanie produktem z 2019, co można uznać za świetny ruch promocyjny ze strony producenta. Rozgrywka w „Warzone” działa na zasadzie battle royale, na co w dzisiejszych czasach decyduje się wielu wydawców. Dodatkowo taka konstrukcja nadaje ogromnej dynamiki grze i umożliwia bezpośrednią rywalizację z innymi graczami, co przyciągnęło szerokie grono odbiorców. Streamy z rozgrywek mogliśmy oglądać u takich postaci, jak Izak, Leh czy nawet Jerzy Janowicz, którego można śledzić na twitch.tv. Pule turniejów sięgały nawet i 3,6 miliona dolarów, co tylko wskazuje na zainteresowanie, jakim się cieszy ta gra.

Microsoft Flight Simulator

Ostatnią pozycję chciałbym podać w formie ciekawostki oraz jako dowód na to, jak dalece sięga rozwój gier i ich upodabnianie się do świata realnego. Mowa tutaj oczywiście o symulatorze lotów, który zyskał największy rozgłos w swojej kategorii w tym roku, a nawet i całej historii gier tego typu. Symulator od Microsoftu, który pojawił się na rynku, naturalnie nie przyciąga złożonością fabuły czy dynamiką rozgrywki. Jednak precyzja, z jaką oddaje świat znany nam zza okna zasługuje na wyróżnienie. I nie chodzi tu o zapierającą dech w piersiach grafikę. Mam na myśli to, jak zostały przedstawione struktury miast i fasady budynków. Gracze odszukiwali swoje domy na mapach i z zadziwieniem stwierdzali rzeczywistość otoczenia w wirtualnym świecie. Tytuł ten jest świetną opcją dla tych, którzy chcą zasiąść za sterami samolotu. Niewątpliwie można się poczuć jak kapitan Sullenberg.

Microsoft Flight Simulator - Pałac Kultury i Nauki na nowym screenshocie z  gry
fot. komputerswiat.pl

fot. materiały prasowe

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
„Kinematografia” Paktofoniki ma już 20 lat! Gigant Records przygotowało wyjątkową niespodziankę

Dokładnie 18 grudnia 2000 roku ukazał się debiutancki album Paktofoniki, a krążek hip-hopowego trio ze Śląska szybko zyskał miano kultowego. Kawałki, które się na nim znalazły do dziś z powodzeniem zapełniają playlisty fanów zarówno starej, jak i nowej szkoły. Z okazji okrągłej rocznicy premiery otrzymaliśmy specjalny prezent.

Felieton,Hip Hop
902 słów i 41 bluzgów. Przeanalizowaliśmy wszystkie przekleństwa Kaza Bałagane

Stary stereotyp, że polski rap to w dużej mierze prostackie bluzgi już dawno się zdezaktualizował. Z okazji Dnia bez Przekleństw, który przypada na 17 grudnia przyjrzeliśmy się twórczości Kaza Bałagane – jednego z najciekawszych tekstowo raperów w Polsce, który bluzganie podnosi do rangi sztuki.