Hip Hop,News

Córka R. Kelly’ego: „Wiedziałam, że podobają mi się dziewczyny, ale nauczono mnie, że podobają się chłopcom”

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Córka R. Kelly’ego: „Wiedziałam, że podobają mi się dziewczyny, ale nauczono mnie, że podobają się chłopcom”

Jaah Kelly, 18-letnia córka R. Kelly’ego, opowiedziała magazynowi Paper o trudnościach, z jakimi musiała się zmierzyć, wychodząc z przysłowiowej szafy. I mimo, że jej historia nie ma bezpośredniego związku z hip-hopowym światkiem, jest ważna w kontekście zmian, jakie zachodzą w społeczeństwie i kulturze. Dobrze jest otwarcie rozmawiać, zarówno o nich, jak i o szeroko pojętej seksualności.

Jaah, w wieku 14 lat, na swoim nieaktywnym już koncie Ask.fm (pamiętacie jeszcze ten portal?) wyznała, że jest transseksualnym chłopakiem i przedstawiła siebie jako Jay. Wiedziała o tym, odkąd skończyła 6-7 lat. „Wierzę, że jestem chłopcem i chciałbym, aby chirurdzy i medycyna pomogli mi stać się tym, kim powinienem być” – wyjaśniła.

Kiedy opublikowałam tamto wideo, byłam bardzo przestraszona. Gdy byłam młodsza, czułam się, jakbym musiała dokonać wyboru. Wiedziałam, że jestem dziewczyną, której podobają się inne dziewczyny. Ale to, czego byłam nauczona, to to, że podobają się one tylko chłopcom

Kelly zaczęła nosić męskie ubrania, co często było problematyczne dla niej w codziennych sytuacjach, i mimo wsparcia najbliższych, popadła w głęboką depresję, przez co spędziła trzy tygodnie w szpitalu psychiatrycznym. Więcej o jej historii, do czego zachęcamy, możecie przeczytać TU.

Dzisiaj jednak, po tym jak dorosła i zrozumiała siebie, Jaah identyfikuje się jako lesbijka, lecz przyznaje, że nie ma dla niej znaczenia to, jak zwracają się do niej ludzie. „What it means to be alive on this side” („Pretty Sweet”, Frank Ocean).

Otoczenie

Choć kwestia rodziców nie ma wpływu na orientację dziecka, to musimy przyznać, że w kontekście sprawy R. Kelly’ego, postawa jego córki jest odważna i poruszająca. O całej sprawie Kellsa, zarzutach o molestowanie (także nieletnich), pisaliśmy obszernie i możecie zapoznać się z tym wnikliwiej pod tymi linkami:

  1. R. KELLY JUŻ NIE POLECI
  2. MIESIĄC PO „SURVIVING R KELLY” – CO SIĘ WYDARZYŁO?
  3. R. KELLY W KOŃCU PRZEMÓWIŁ! “NIE ZROBIŁEM TEGO! WALCZĘ O ŻYCIE!”
  4. PEDOFILIA W HIP-HOPIE

fot. Instagram.com/Paper Magazine

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
O co Ostrego prosiła Jennifer Lopez – czyli o znikających i niespodziewanie pojawiających kawałkach

Ostatnio pisałem o wycieku starych nagrań Borixona i Onara jako Hardcorowej Komercji. Dziś postanowiłem jeszcze bardziej przyjrzeć się tematowi: leaków, snippetów i zagubionych materiałów. Ile razy nasz ulubiony raper wrzucał do sieci snippet swojego kawałka, a ostatecznie całości numeru nigdy nie było nam dane usłyszeć? Niestety, wiele razy i dziś przeanalizuję własnie takie przypadki.

Felieton,Hip Hop
Bedoes został baletnicą! Marcin Flint (po)został dziennikarzem [Adwokat Diabła]

Dobra, żarty żartami, ale hasło "hip-hop nie dzieli nas, a łączy" weszło chyba trochę za mocno. Jednak zacznijmy od początku. Otóż dosyć niespodziewanie Marcin Flint przeprowadził "Najgorsze pytania" z Kalim na kanale CGM. Niespodziewanie, bo dotąd robił to Artur Rawicz. Być może wybór Flinta był celowy (ja przynajmniej tak to odebrałem), bo na przestrzeni CGM Rap-Podcastu, rzeczony dziennikarz sporo o Kalim mówił, a i własne zdanie na temat rapera zmienił - żeby nie było, zmienił na lepsze. Czyli takie podwójne dno, bo kiedyś byśmy sobie nie wyobrazili panów przy stole, a tutaj sobie śmigają "Najgorsze pytania" jak źli i jesteśmy happy.