Felieton,Hip Hop

Cringe tygodnia vol. 13: Podstawówka Malika Montany

Kajetan Szewczyk -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Cringe tygodnia vol. 13: Podstawówka Malika Montany

Siemanko, sportowe świry! Spośród singli, które wyszły w minionym tygodniu, wybieramy najdziwniejszy/najbardziej facepalmowy/zasługujący na uśmiech pełen żenady. W zeszłym tygodniu zdecydowałem się poszerzyć formułę o sytuacje mające miejsce w social mediach.

A właściwie nie wybieramy, a wybieram ja – Kajetan.

Odpalamy trzynasty odcinek. Co działo się w ubiegłym tygodniu? White 2115 u Kubiego stwierdził, że można „mrużyć wzrok„, VNM mrużył już oczy w promocyjnym numerze z Małolatem, ukazało się wideo z walki wspomnianego Venoma i Wudoe (oceńcie sami, kto jest szefem – więcej o Rap Nokaut TUTAJ). Karwel połączył siły z Kozą i dostaliśmy „Dzieci Mroku„, Fazi rozjechał młodszych kolegów w kawałku „FATALITY” (warto odnotować też nawiązanie do Żabsona w zwrotce Filipka), Bonson trochę pośpiewał i wyszło to fajnie (w refrenie trochę jak Sentino), Vienio z Paprodziadem dali nam „Warstwę Plastiku” (takiego eko-protest songu jeszcze nie słyszałem).

Co wolno wojewodzie…

Należę do tych osób, które ciężko reagują na młodzież dzieci, które flexują się do kawałków, z którymi albo jeszcze w ogóle nie mogą się utożsamiać, albo gorzej – nawet ich nie rozumieją. Na dobre zaczęło się chyba od Otsochodzi i „Nie, nie”.

Trudno ocenić taką sytuację biorąc pod uwagę wszystkie aspekty (bo nie ma nic złego w pomaganiu dzieciom się wyszaleć z okazji jakichś dni szkoły czy Dnia Kobiet jak wyżej), ale dwa dyskwalifikują takie rzeczy z miejsca. Po pierwsze, jeśli takie nagranie trafia do internetu, a przecież „życzliwych” nie brakuje, to dzieciaki stają się pośmiewiskiem. Po drugie, nauczyciele chyba słyszą tekst? Czy nie słyszą? „Nie, nie” to akurat nie jest kawałek wybitnie o czymś, ale mamy tam alkohol i „robienie” dziewczyny. Zresztą… dzieci to i „Pizdę nad głową” śpiewały gremialnie na sali gimnastycznej. Ale wróćmy do „robienia”, bo dzisiaj ja właściwie o tym – a właściwie o Maliku Montanie i kawałku „Robię Yeah”.

Ponad 32 miliony wyświetleń na YouTube i ponad 6 milionów w serwisie Spotify – Malik jest Królem Streamingów. Przy takich zasięgach oczywiste jest to, że kawałek dotrze do różnego słuchacza. No i dotarł, ale w tym przypadku raczej nie ma się z czego cieszyć, a tym bardziej w taki sposób.

O co chodzi? Malik wrzucił na swój fp WIDEO, na którym dzieci z początku podstawówki raźno śpiewają refren do „Robię Yeah” i raczej nie odnoszą się do robienia lekcji. Malik skomentował to słowami:

Jakie to urocze,cieszę się ze mój wkład w edukacje młodzieży jest tak duży.Pamietajcie kochani,narkotyki są złe wiec mi oddajcie wszystkie a ja je wyćpam żeby wam nic nie groziło.Pozdrawiam Król Cyfra Pierwszy

(pisownia oryginalna)

Ja wiem, że beka i pompa, ale przyklaskiwanie takim akcjom ze strony rapera, to jest dla mnie cringe. Zwłaszcza w zestawieniu ze stories na Instagramie, na których Malik wypowiadał się dosyć racjonalnie i o systemie edukacji (przy okazji strajku nauczycieli) i o rodzinie w ogóle (często, gęsto). Mnie się to jakoś nie dodaje, Królu Cyfro Pierwszy.

fot. kadr z klipu „Malik Montana feat. K Koke – Robię Yeah (prod.by FRNKIE)”, youtube.com/#GM2LTV

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop
Belmondo VS Belmondo [Raper VS Klasyk]

Serwus! Przed Wami piąty odcinek "Raper VS Klasyk". Odcinek dosyć szalony, bo jego bohaterów połączyło nazwisko, które stało się pseudonimem artystycznym. W pierwszym odcinku postawiliśmy na zestawienie Wojtka "Sokoła" Sosnowskiego i Stanisława Wyspiańskiego. W drugim w koleżeńskie szranki stanęli Piotr "Ten Typ Mes" Szmidt i Charles Bukowski. W trzecim przyrównaliśmy Adama "Łonę" Zielińskiego do Wojciecha Młynarskiego. W czwartym PRO8L3M spotkał się z Arthurem Schopenhauerem. Dzisiaj, w nieco ekstrawaganckim klimacie, spotykają się Belmondo i... Belmondo. To znaczy Młody G i francuski aktor, Jean-Paul Belmondo! Dlaczego tak? Bo nie mogliśmy sobie podarować, a w miarę badania historii obu panów, znajdowaliśmy coraz więcej podobieństw.

Hip Hop
Czy opłaca się szybko rapować? [Encyklopedia Popkultury]

Witamy Was w drugiej odsłonie... premierowego cyklu! Jak to? A no tak, że początkowo mogliście kojarzyć go z nazwą [Przy Kominku], ale zdecydowaliśmy się na zmianę. Teraz wypatrujcie kolejnych części Encyklopedii Popkultury!