Rap

„Culture III” już za chwilę! Czy nowy album Migos ma szansę spełnić nasze oczekiwania?

Klementyna Szczuka -
Culture III
Culture III
Rap - - Dodane przez Klementyna Szczuka

„Culture III” już za chwilę! Czy nowy album Migos ma szansę spełnić nasze oczekiwania?

Pod koniec ubiegłej dekady Migos stali się właściwie najbardziej ikoniczną grupą z Atlanty od czasów OutKast. Pozycję tę zapewnił im album „Culture”, który szybko został trapowym klasykiem. I chociaż kontynuacja tego projektu nie powtórzyła sukcesu poprzednika, wciąż z nadzieją oczekujemy jej następnej części.

Album zamykający trylogię miał ukazać się jeszcze na początku 2020 po tym, jak Quavo, Offset i Takeoff wypuścili swoje solowe projekty. Tak się jednak nie stało z powodu pandemii COVID-19. Wtedy zastanawialiśmy się nawet, czy to nie lepiej. Grupa miała dzięki temu więcej czasu, aby dopracować materiał i nie zawieść tak, jak w przypadku zbyt długiego i wtórnego „Culture II”. Materiał ukazał się zresztą tylko rok po premierze swojego poprzednika, czyli w styczniu 2018. W 2021 od ostatniej płyty grupy mijają trzy lata, ale mamy już pewność, że nowy album wkrótce się ukaże.

Najpierw, chwilę po drugiej rocznicy „Culture II”, Migos opublikowali krótki film, w którym opowiedzieli o powstawaniu ich najnowszego projektu. Teraz natomiast zapytany o datę premiery przez paparazzi Quavo po walentynkowej randce ze swoją partnerką Saweetie powiedział, że album ukaże się w przeciągu półtora miesiąca. Do końca marca zostało sześć tygodni, co oznacza, że w dokładnie tyle piątków możemy spodziewać się „Culture III” na streamingach.

Aby osiągnąć kolejny sukces, Migos musieliby stworzyć projekt równy i podobnie wyważony jak „Culture” oraz dostarczyć kilka hitowych singli, które nie będą opierać się na tych samych patentach. Oczywiście, najmocniejszą stroną Migos jest ich dynamiczne, potrójne flow i to, jak razem świetnie wykorzystują niestandardowe bity chociażby Metro Boomina czy Zaytovena. Wydane w 2020 pojedyncze single grupy, m.in. „Taco Tuesday” i „Racks 2 Skinny” również nawinięte zostały na zupełnie różnych, oryginalnych podkładach, ale mimo tego nie osiągnęły aż tak dobrych wyników, jakich można byłoby oczekiwać.

fot. kadr z klipu „Migos – T-Shirt [Official Video]”, YouTube.com/Migos ATL

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Czy to faktycznie kawałek nie z tej ziemi? Sobel i jego „Alien”
Sobel "Alien" (prod. Magiera)

Czekaliśmy z niecierpliwością na nowe projekty Sobla od kiedy popełnił świetnie wyważony "Kontrast EP", nad którym zresztą się rozpływaliśmy. Nowe rzeczy nadchodzą wielkimi krokami, bo raper zapowiedział swój następny album na 16 kwietnia i promuje go singlem pt. "Alien". Numer w kosmos nie wystrzela, ale czuć w nim typowy dla Sobla sznyt, który tylko rozbudza apetyt na coś jeszcze świeższego.

YouTube
Abstra wreszcie na plusie! Ile w tym roku zarobiła popularna grupa?
PRZYSZŁOŚĆ TEGO KANAŁU...

Pisząc o wciąż jednej z najbardziej popularnych grup na polskim YouTubie, dziwne może się wydawać stwierdzenie, że wreszcie coś zarobili. W końcu Abstra ma już strukturę poważnej firmy, dużych inwestorów i profesjonalnych doradców.