Lifestyle

Czy Krychowiak zagra ze Szwecją? Euro 2021: Komentarze (i memy) przed meczem

Michał Szyndler -
czy krychowiak zagra ze szwecją?
czy krychowiak zagra ze szwecją?
Lifestyle - - Dodane przez Michał Szyndler

Czy Krychowiak zagra ze Szwecją? Euro 2021: Komentarze (i memy) przed meczem

Po remisie z Hiszpanią we wspaniałym stylu (i pierwszym meczu o wszystko) przyszedł czas na rozgrywkę ze Szwedami (i kolejny mecz o wszystko). Od jego wyniku zależy, czy Polacy wyjdą z grupy, czy też wrócą do domu. W kontekście tego meczu pojawia się jeszcze jedno, bardzo ważne pytanie: czy Krychowiak zagra ze Szwecją?

Mecz Polska – Szwecja odbędzie się już dziś o godzinie 18.00! Na temat gry i szans naszej reprezentacji wypowiada się wielu ekspertów. Michał Pol zainspirował mnie do sprawdzenia różnych ciekawych statystyk, a Piotr Nowak skłonił do refleksji na temat tego, czy nasi piłkarze rzeczywiście na boisku walczą. Ale czy opinie komentatorów są nam potrzebne, skoro na piłce nożnej zna się każdy z nas?

Stowarzyszenie „Eksperci z Twittera”

Każdy mecz naszej reprezentacji skutkuje natychmiastowym wysypem komentarzy. Dlatego też zdecydowaliśmy się powołać specjalne stowarzyszenie, do którego należeć może każdy, kto poprowadziłby naszą kadrę lepiej od Sousy albo twierdzi, że za Brzęczka to było. I ma Twittera. Jeżeli nie macie konta na Twitterze, musicie wstąpić do „Ekspertów z Instagrama”, ale umówmy się, nie brzmi to ani trochę prestiżowo. Jakie są szanse polskiej reprezentacji?

„Jesteśmy „na fali”, wygramy ten mecz bez najmniejszego problemu. Nasza drużyna jest w świetnej dyspozycji i wreszcie znaleźliśmy optymalne ustawienie. Typuję przynajmniej 2:0 dla naszych”

– Tomasz, ekspert z Twittera

„Nie jesteśmy „na fali”, Szwedzi ograją nas jak będą chcieli. Nasza drużyna jest w bardzo słabej dyspozycji, a selekcjoner ciągle szuka dla nas optymalnego ustawienia. Typuję przynajmniej 2:0 dla Szwedów.

– inny Tomasz, również ekspert z Twittera

Zdania ekspertów są podzielone.

Czy Krychowiak zagra ze Szwecją?

To zagadnienie poruszył dla nas sam Przewodniczący stowarzyszenia „Eksperci z Twittera”. W rozmowie z naszym redaktorem powiedział:

„Czy Krychowiak zagra ze Szwecją? To bardzo ciekawe zagadnienie – mamy do czynienia z tzw. Krychowiakiem Schrödingera. Jeżeli przegramy, a Krychowiaka nie będzie w naszym składzie, komentatorzy powiedzą, że mógł grać, bo przecież był wypoczęty. Jak zagra, a my przegramy, to powiedzą, że widocznie był w beznadziejnej dyspozycji. Jeżeli nie zagra, a my wygramy, to eksperci stwierdzą, że jest nam niepotrzebny, a jeżeli zagra i wygramy, to będzie bohaterem.

Jak widać, komentatorzy mają tu całkiem spore pole do popisu.

Krystyna Pawłowicz i dyplomacja na najwyższym poziomie

Skoro 23 czerwca 1601 roku (czyli 420 lat temu) zwyciężyliśmy ze Szwedami, to dlaczego dzisiaj nie mielibyśmy tego powtórzyć? Drodzy Szwedzi, należy nam się ta wygrana i powinniście uszanować to, że chcemy kultywować nasze piękne tradycje. A przynajmniej tak mogłaby powiedzieć Krystyna Pawłowicz, która twierdzi, że przy okazji meczu Szwedzi powinni nam oddać wszystkie zagrabione wcześniej dobra.

Tak przy okazji meczu, żeby naszym się dobrze grało. I żebyśmy wszyscy pamiętali, że przecież to tylko sport. I że najważniejsza jest dobra zabawa oraz duch sportowej rywalizacji.

Memy

„Internauci jak zwykle nie zawiedli” (czyli zdanie, które mógłby napisać każdy redaktor, kiedy trzeba jakoś podprowadzić przegląd memów). Sprawdźcie sami, jaki plan na nasz mecz ma selekcjoner Sousa i jak Marek Belka odpowiada Krystynie Pawłowicz!

Zostaw komentarz

Udostępnij
Gaming
Starfield jest jak The Outer Worlds, ale od Bethesdy
Starfield

Niedawno przeglądając YouTube, natrafiłem na zwiastun "Starfield". Szczerze, gdybym na początku nie zobaczył logo znajomego mi wydawcy gier - Bethesda Softworks, pomyślałbym, że jest to trailer najnowszego The Outer Worlds 2 lub dodatek do pierwszej odsłony. Niewykluczone, że wyjdzie z tego coś całkiem ciekawego. Tylko właściwie co?