News

Czy youtuberom żyje się lepiej niż polskim raperom?

Patryk Grzybicki -
News - - Dodane przez Patryk Grzybicki

Czy youtuberom żyje się lepiej niż polskim raperom?

Odkąd rozwinął się Internet, a wraz z nim serwisy społecznościowe, do których dostęp jest powszechny powstały nowe zawody, które przynoszą zysk i jak się okazuje – nie mały!

Raperom Internet, a zwłaszcza YouTube dał możliwość pokazania się szerszemu gronu, dotarcie w każde miejsce, lepszą promocje, a co za tym idzie pozyskiwanie nowych fanów w łatwy sposób i większą sprzedaż swoich płyt.

Muzyczny serwis społecznościowy wygenerował YouTuberów, którzy poprzez publikowanie filmów na swoich kanałach zarabiają pieniądze i stało się to ich narzędziem pracy.

Obie te grupy nie mogą narzekać na brak funduszy. Silnie rozwinięta branża muzyczna, w której rap znajduje się w czołówce oraz twórcy YouTuba, zarabiają na swoich dziełach niemałe pieniądze. Którzy jednak wychodzą na tym lepiej?

Obecnie na polskim YouTubie istnieją dwie ekipy twórców internetowych, którzy posiadają ogromne domy, w których mieszkają wraz ze swoimi przyjaciółmi. Krakowska Ekipa Friza oraz Team X na czele ze Stuu, którzy mieszkają w willi pod Warszawą. Wyobraźcie sobie, gdyby tak rapowe ekipy mieszkały cały czas ze sobą. Czy wtedy dostawalibyśmy płytę co miesiąc? Bo przecież tyle głów z rapową zajawką w jednej chacie nie skończyło by się na leżeniu przed telewizorem i oglądaniu telewizji.

Popek w 2016 roku opublikował wideo, na którym „oprowadza” fanów po swoim domu, który rzekomo kupił za 3,5 bańki. Fani nie byli do końca przekonani czy to rzeczywiście nowy dom Króla Albanii, gdyż ten gubił się na filmie i nie do końca wiedział co gdzie jest. Odbiorcy zwrócili również uwagę na wystrój „gniazda” Popusia, który jednak do rapera nie pasował, był zbyt elegancki. Po jakimś czasie na kanale „WJAZD NA CHATĘ” pojawił się film, w którym to twórca, czyli Jack Gadovsky sprawdził jak wygląda dom rapera.

Jednak chyba youtuberzy w swoich domach mają większe luksusy. Czy to oznacza, że bycie youtuberem jest bardziej opłacalne? Może wynika to też z tego, że raperzy nie dzielą się aż tak swoim życiem prywatnym i nie muszą pokazywać tego jak żyją na co dzień. Przez co nie wiemy jak wyglądają ich domy czy mieszkania. Za to internetowi twórcy chętnie dzielą się takimi informacjami, jest to ich chleb powszedni. Stuu, który na polskim YouTubie zaznaczył się bardzo mocno, mieszka obecnie w willi pod Warszawą, która jest ogromna i widać w niej przepych i bogactwo. Czy to oznacza, że youtuberzy wiodą godniejsze życie od raperów?

Nie mniej jednak obie te grupy się ze sobą ścierają. Raperzy coraz częściej otwierają się na swoich fanów publikując zdjęcia czy filmy ze swojego codziennego życia. Niektórzy otwierają nawet swoje kanały w serwisie YouTube, co nie do końca spotyka się z sympatią ich fanów. Z drugiej strony, youtuberzy również zaczynają rapować, niekiedy całkowicie zmieniając branżę. Fani rapu nie są zbyt pozytywnie nastawieni do rapujących youtuberów. No chyba, że jest się youtuberem, który jest specem od HipHopu i swój kanał otacza wokół tej kultury, tak jak Yourkosky czy Brudna Małpa. Jakie wy macie zdanie na ten temat? Komu w tym kraju żyje się lepiej: raperom, czy youtuberom?

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Burmistrz Manchesteru ostro o wersach z nowej płyty Eminema

Eminem nigdy nie należał do artystów, którzy gryźliby się w język albo w długopis w przypadku pisania kontrowersyjnych linijek. Dzięki temu wokół amerykańskiego rapera regularnie robi się szum. Ostatni powstał po tym, gdy światło dzienne ujrzały wersy artysty, w których solidaryzuje się z Chrisem Brownem, twierdząc, że też uderzyłby Rihannę. Nie musieliśmy długo czekać, aż w eter poszły kolejne kontrowersyjne i oburzające wielu linijki.

Rap,Wywiad
Młody M: Nigdy nie krzyczałem HWDP [Wywiad]

Mniej więcej dekadę temu Młody M potrafił wykręcić wielomilionowe wyświetlenia, był jednym z topowych raperów warszawskiej ulicy. Po zakończeniu współpracy ze Step Records słuch o nim zaginął, chociaż Młodziak muzyki wcale nie porzucił. Co więcej, jak mówi, znajduje się teraz w coraz lepszej formie, a w tym roku wydaje swój kolejny projekt. Czas na rozmowę znalazł między treningami.