TikTok

Dlaczego gay TikTok to coś, czego potrzebujemy?

Julia Niedzielin -
gay tik tok
gay tik tok
TikTok - - Dodane przez Julia Niedzielin

Dlaczego gay TikTok to coś, czego potrzebujemy?

TikTok jest traktowany przez użytkowników jako bezpieczna przestrzeń do mówienia o swojej seksualności. Aplikacja, z której dziennie korzysta ponad 100 milionów użytkowników przyczynia się do szerzenia miłości, zrozumienia i tolerancji. Dzisiaj gay TikTok to bardzo ważny element kultury queerowej. To miejsce, gdzie młodzi ludzie czują się akceptowani bez względu na orientację czy tożsamość seksualną.

Na TikToku możemy znaleźć wiele różnorodnych treści. Coraz większą popularność zdobywają na nim te związane ze środowiskiem LGBT. Powstaje wiele tiktoków, na których osoby identyfikujące się ze społecznością pokazują lub opowiadają na przykład o swoim coming oucie. Nie brakuje także filmików, na których pary jednopłciowe publicznie pokazują swój związek i okazują sobie uczucia. Taki kontent z reguły spotyka się z przychylnymi komentarzami. Celem filmików jest normalizacja osób queer. Twórcy pragną przedstawić je i ich związki jako niczym się nie różniące od heteroseksualnych.

Gay TikTok vs Straight TikTok

Można wyróżnić dwie grupy udzielające się na platformie, z którymi odbiorcy mogą się utożsamić – „straight TikTok” (osoby heteroseksualne) oraz „gay TikTok” (osoby należące do społeczności LGBTQ+). Nie można jednak mówić o rywalizacji czy wrogości pomiędzy nimi. Z założenia grupy te mają się szanować, chociaż często podchodzą do siebie nawzajem z humorem. Popularną parą na gay TikToku jest Nicky Champa oraz Pierre Boo. To zgrany duetem z dużym dystansem do siebie i do swojego związku. Wspólnie łamią konwenanse i obalają stereotypy.

Drag Queen na TikToku

Na apce możemy także znaleźć wiele filmików drag queen. Przedstawiają one proces malowania, ubierania i charakteryzacji. Jednym z najpopularniejszych kont o tej tematyce jest RuPaul’s Drag Race, które wywodzi się z popularnego programu o drag qeen w USA.

Popularność aplikacji powoduje, że ogromna liczba ludzi ma dostęp do queerowej kultury. Dzięki temu zwiększa się świadomość społeczeństwa, a osoby LGBTQ+ mogą znaleźć oparcie i zrozumienie w takich środowiskach. TikTok jest bezpieczną przestrzenią szczególnie dla młodych przedstawicieli społeczności LGBTQ+. To właśnie nastolatkowie, którzy utożsamiają się z tą grupą najczęściej pragną akceptacji, którą mogą znaleźć właśnie na tej platformie. W popkulturze wciąż brakuje nieheteronormatywnych wzorców, za które w dużej mierze odpowiadają social media. TikTok wydaje się wychodzić na przeciw temu problemowi i wspierać osoby, które mogą czuć się odrzucone i niezrozumiane przez wzgląd na orientację oraz tożsamość seksualną.

Zostaw komentarz

Udostępnij
Lifestyle,Wywiad
Jak połączyć pasję z popularnością? Zapytaliśmy o to Mistrzynię Świata w akrobatyce powietrznej!
Daria Serwińska

Daria Serwińska to początkująca influencerka, Mistrzyni Świata w akrobatyce powietrznej oraz zagorzała promotorka zdrowego odżywiania. Dodatkowo pięknie opowiada o samoakceptacji i tym, jak sama ją osiągnęła. Jest przykładem tego, że dzieląc się swoją pasją w pociągający i estetyczny sposób, można przyciągnąć ogromną publiczność. Jej profil ma już prawie 30 000 obserwujących, a można powiedzieć, że jest to dopiero początek.

News,Rap
Bedoes vs Filipek – czy to powrót do beefu sprzed lat?

Po premierze „Rewolucji Romantycznej” Bedoesa pojawiło się mnóstwo komentarzy, zarówno tych bardziej, jak i mniej przychylnych. Na temat Bedoesa wypowiedział się również Filipek, który w ostrych słowach skrytykował jego postawę w parku na Staszica. Czy po czterech latach możemy spodziewać się kontynuacji jednego z najszerzej komentowanych beefów w polskim rapie?