Hip Hop,News

Dokument o ofiarach Russella Simmonsa już niedługo na HBO Max

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Dokument o ofiarach Russella Simmonsa już niedługo na HBO Max

Trzy lata temu Russell Simmons został oskarżony o przestępstwa na tle seksualnym. Ostatecznie ofiarami okazało się aż 17 kobiet. Pierwsza swoją historię opowiedziała modelka Keri Claussen Khalighi, którą w 1991, czyli kiedy miała 17 lat, współzałożyciel jednego z największych labeli miał podglądać bez pozwolenia. Simmons oczywiście wypierał się przestępstw, a w kwietniu 2018 sprawa, jakoby dwa lata wcześniej miał zgwałcić Jennifer Jarosik, została porzucona.

O tych tragicznych historiach opowiada, wyreżyserowany przez Amy Ziering i Kirby Dicka, film „On the Record”, do którego wcześniej prawa miały Oprah Winfrey i Apple TV+. Te jednak się z nich wycofały, mimo, że produkcja zdążyła osiągnąć sukces i dostała owacje na stojąco podczas tegorocznego festiwalu Sundance.

Zdecydowałam, że nie będę dłużej producentem wykonawczym dokumentu (…) i nie będzie on dostępny na Apple TV+ (…) Przede wszystkim chcę, aby było wiadomo, że popieram kobiety. Ich historie zasługują na opowiadanie i wysłuchanie. Moim zdaniem, potrzeba więcej pracy przy filmie, aby przedstawić pełny obraz tego, co przeżyły ofiary – odniosła się Oprah Winfrey.

Jak ogłoszono w poniedziałek 3 lutego, filmem zajmie się teraz HBO Max.

Determinacja Drew Dixon i wszystkich kobiet, które odważnie postanowiły podzielić się swoimi historiami w „On the Record” głęboko nas poruszyła. Byłam pod wrażeniem pracy Amy i Kirby’ego na przestrzeni lat zajmujących się tym tematem i nie mogę się doczekać aż ten film trafi do możliwie jak najszerszej publiczności – powiedziała szefowa HBO Max, Sarah Aubrey.

Data premiery nie jest jeszcze znana, a platforma HBO Max ma trafić do Polski jeszcze w tym roku. Mamy więc nadzieję, że wkrótce będziemy mogli obejrzeć produkcję, również w polskiej wersji.

fot. pitchfork.com

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Hip hop wciąż ewoluuje z Netflixem

Ktoś może pomyśleć, że mam jakąś umowę z Netflixem (a chciałbym!), ostatnio już wspominałem o nich i dziś będzie podobnie. Wszystko za sprawą dokumentu Hip-Hop Evolution. Znacie lub chociaż słyszeliście o takiej serii? Jeśli nie, to naprawdę warto ją odszukać i samemu przekonać się o jej jakości. W skrócie wraz z raperem Shadem udajemy się w hiphopową podróż. Zaczyna się ona jeszcze pod koniec lat siedemdziesiątych, a finisz najpewniej będzie miał miejsce w aktualnie trwającej dekadzie. W tamtym tygodniu premierę miał czwarty sezon i nie wiem jak wy, ale ja chcę jeszcze więcej ewolucji i więcej.

Hip Hop,News
Billie Eilish reaguje na pedofilskie zarzuty w kierunku Drake’a

Będąc jednym z najpopularniejszych artystów na świecie musisz liczyć się z tym, że znajdzie się ktoś, kto będzie chciał zrobić ci na złość. Dobrze wie o tym Drake, który jakiś czas temu został oskarżony na podstawie kilku niepowiązanych ze sobą faktów o zapędy pedofilskie, co zresztą rozważaliśmy na naszym portalu. Stało się tak głównie ze względu na Billie Eilish, która przyznała, że czasem wymienia się z raperem wiadomościami.