Hip Hop,Ranking

Drake, Jim Carrey i horrorcore. Z rapem przez świat – Kanada

Damian Kaźmierczak -
Hip Hop,Ranking - - Dodane przez Damian Kaźmierczak

Drake, Jim Carrey i horrorcore. Z rapem przez świat – Kanada

“Boso przez świat”, wita Wojciech Cejrowski. Wróć! “Z rapem przez świat” witam Was ja. Czas na nowy cykl! W każdy piątek udamy się w hiphopową podroż przez dziesiątki nieodkrytych rapowo lądów. Poznamy również setki ciekawych raperów, którzy zaprezentują nam wachlarz rożnych stylów. Pasy zapięte? No to ruszamy!

W cyklu naszych hiphopowych podróży przyszedł czas na opuszczenie europejskiego kontynentu. Dziś czeka nas wspólny lot do Kanady.  Z czym kojarzy się nam kraj ze stolicą w Ottawie? Pyszny syrop klonowy, hokej, ogólne poczucie bezpieczeństwa (podobno mieszkańcy Kanady nawet nie zamykają drzwi od swoich domów) i oczywiście Drake. 

Urodzonego w Toronto artysty raczej nie trzeba już przedstawiać. Każdy słuchacz hip hopu powinien go dobrze kojarzyć. Dlatego ominę zarówno Drake’a, jak i Abla znanego jako The Weeknd i skupię na (trochę) mniej znanych muzykach z Kanady.

Jak zwykle liczę na Waszą aktywność pod artykułem na Facebooku – piszcie swoje propozycje artystów, których zabrakło Wam na mojej liście.

Foto. Instagram/roywoods

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop,Wyróżnione
Raperzy, którzy nazwali się pierwszymi

Franek Kimono, Liroy, Kazik, Deuter, Magik, a może Karramba? Trudno jest ze stuprocentową pewnością wskazać pierwszego polskiego rapera. Na pewno jednak mogę wskazać tych, którzy się nimi tytułują, bo mamy 2019 rok a jest ich… coraz więcej.

Hip Hop,News
Czekaliście na nowy album Nasa? Doczekaliście się książki dla dzieci

"The Lost Tapes II" prawdopodobnie nadchodzi, ale Nas skupia się teraz na czymś diametralnie odległym. Nie dość, że nie chodzi o nowy album, to Nasir chwycił za pióro, by napisać... książkę dla dzieci. Jednak to nie koniec akcji skierowanych do najmłodszych.