Hip Hop,News

Drake wyprzedził Beatlesów i wytatuował to sobie na ręce!

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Drake wyprzedził Beatlesów i wytatuował to sobie na ręce!

Kojarzycie słynne zdjęcie Beatlesów przechodzących przez pasy na Abbey Road? Wiecie, to które widnieje, jako okładka tego newsa. Paul McCartney jako jedyny nie idzie w rytmie z chłopakami i ma do przodu prawą nogę, a do tego jest bosy – nie dziękujcie, już tego nie odzobaczycie. W każdym razie miejcie teraz przed oczami to zdjęcie, bo jest bardzo ważne w kontekście ostatnich dokonań Drake’a.

Kanadyjski raper i ikona Toronto wyprzedził legendarną brytyjską grupę w liczbie posiadanych hitów na notowaniu Billboard Hot100. Miał ich dokładnie dziesięć – dziesięciokrotnie wbił się na pierwsze miejsce zestawienia. Najpierw, za sprawą „Scorpion”, wbił się na listę z siedmioma numerami i tym samym pobił rekord Beatlesów, którzy zrobili to pięciokrotnie. Później dołożyły się do tego trzy utwory, w których brał udział. Ba! Drake’owi udało się wbić jedynkę dziesięć razy w tym samym roku kalendarzowym zestawienia! Raper postanowił „udokumentować” ten fakt, dosłownie wyprzedzając pochód Beatlesów ze słynnego zdjęcia:

Kawałki kawałkami, ale czy Drake naprawdę wyprzedził Beatlesów? W tym kontekście tak, ale wyścig toczy się na o wiele większym torze, o czym przypominał Jay Z w jednym z numerów na „Watch The Throne”:

Elvis has left the building, now I’m on the Beatles ass
Ni##as hear Watch the Throne, yeah, it’s like the Beatles back

W tym przypadku chodzi o przebicie innych wykonawców pod względem albumów na pierwszym miejscu zestawienia! Jay faktycznie dawno przebił Elvisa, ale rekord Beatlesów jest niemalże nieosiągalny – grupa wypuściła na amerykańskim rynku dziewiętnaście (!) albumów, które trafiły na pierwsze miejsce zestawienia. Co ty na to, Drake?

fot. okładka wideo „THE BEATLES REVISIT ABBEY ROAD WITH SPECIAL ANNIVERSARY RELEASES”, youtube.com/The Beatles

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Czy w ramach kontraktu raperzy powinni dostawać opiekę psychologów?

W pewnym sensie to znamienne, że takie pytanie (sugestia?) pada dopiero teraz. Przez lata choroby psychiczne, a zwłaszcza te pokrewne depresji, społeczeństwo lekceważyło - ktoś miał po prostu "doła", albo był "za miękki, żeby sobie poradzić" itd. Dzisiaj wiemy, że różnorakie dolegliwości psychiczne to choroba cywilizacyjna i nie należy umniejszać wagi tego problemu.

Hip Hop,News
Policja dostała zgłoszenie o broni i narkotykach. Okazało się, że raperzy kręcą klip

Niecodziennie zdarzają się takie sytuacje, więc można mocno się zdziwić. Wszystko miało miejsce oczywiście w USA, ale zaraz przekonacie się, że polska wersja tego scenariusza spokojnie mogłaby się wydarzyć. Wróćmy jednak do Southlake, bo to tamtejsi policjanci otrzymali niepokojące zgłoszenie. Zawiadamiający twierdził, że zobaczył przed domem czterech uzbrojonych mężczyzn, którzy robią sobie zdjęcia. Policjanci niezwłocznie ruszyli na miejsce, zatrzymali podejrzanych i zabezpieczyli teren.