Rap

„DRAMAT.” – Kukon i Julia Mikuła to duet, którego potrzebowaliśmy

Redakcja Skrr.pl -
DRAMAT. Kukon
DRAMAT. Kukon
Rap - - Dodane przez Redakcja Skrr.pl

„DRAMAT.” – Kukon i Julia Mikuła to duet, którego potrzebowaliśmy

Byliśmy szczególnie ciekawi, jaki będzie „DRAMAT.” Kukon zapowiedział album z wokalistką Julią Mikułą dwa tygodnie temu. I zgodnie z obietnicą ukazał się on jeszcze w marcu. Płyta pojawiła się na streamingach dziś w nocy. Warto było czekać.

„Gdzieś pomiędzy strachem a miłością znajdują się dwa kruche ciała, które tylko czekają na eksplozję wspólnej przyszłości. Choć tak właściwie żadne z nich nie wie czy to utopijne „my”, „nasze”, „ja i ty” właściwie istnieje, oboje łudzą się, że choć raz będą mogli poczuć swój oddech, nawet jeśli możliwe będzie to tylko „w złych miejscach” (…) Jesteśmy tylko dwójką ciał, które łączy smutny DRAMAT.” – czytamy w opisie.

Projekt składa się z siedmiu utworów i trwa niewiele ponad 20 minut. To jednak wystarcza, aby opisać tę trudną relację dwóch zakochanych w sobie osób. Intymny, poruszający, przygnębiający przepełniony emocjami – taki jest „DRAMAT.” Kukon i Julia Mikuła świetnie się na nim uzupełniają, a monotonne, szorstkie flow rapera kontrastuje z melancholijnym wokalem artystki. Ta dwójka nie jest jednak na płycie sama. Przy produkcji pomagali Ka-Meal, z którym Kukon regularnie współpracuje, FAVST, w kawałku którego niedawno się pojawił i Pawbeats. Słuchajcie.

fot. genius.com

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Minęło 13 lat, a nasze bloki nadal są zajebiste?
nasze bloki

Niemal 13 lat temu, 14 grudnia 2008 roku, ukazały się „Nasze Bloki” nagrane przez Starszego i Rynia. Przez te kilkanaście lat kawałek dla wielu słuchaczy stał się klasykiem, przy którym dorastali. Jakiś czas temu twórcy zapowiedzieli „Nasze Bloki 2k21”. W sieci pojawił się zwiastun klipu, a kawałek usłyszymy już 1 kwietnia!

Lifestyle
Polscy fotografowie w formie! Oto najlepsze projekty ostatniego miesiąca
polscy fotografowie

W marcu 2020 roku w Polsce pojawiły się pierwsze przypadki COVID-19 i nie bardzo zajmowaliśmy się nowymi premierami. Pandemia w Polsce trwa już ponad rok, ale ten marzec jest zupełnie inny. Pojawiają się kolejne nowe muzyczne, w tym rapowe projekty i często towarzyszy im zaskakująca, nieprzeciętna oprawa graficzna.