Rap

„Dramat” – Kukon zapowiada swój kolejny projekt

Michał Fitz -
Choina feat. Kukon - Słowo (prod. KB Beatz, scr. DJ Sparowsky)
Choina feat. Kukon - Słowo (prod. KB Beatz, scr. DJ Sparowsky)
Rap - - Dodane przez Michał Fitz

„Dramat” – Kukon zapowiada swój kolejny projekt

Kukon to jeden z nielicznych raperów, którzy potrafią często wydawać albumy, które przy tym nie są powtarzalne. Najlepszy dowód tego stanu rzeczy mieliśmy w zeszłym roku, ponieważ zarówno „Afera”, jak i „Marzec 2020”, a także „Ogrody 2”, były kompletnie różnymi materiałami, a jednak wszystkie był dobre. Kukon zresztą nie zamierza zwalniać tempa i z tego etosu wydawniczego rezygnować, bo właśnie zapowiedział kolejny projekt.

Nowy album, technicznie rzecz ujmując to prawdopodobnie EPka, będzie nosił wymowny tytuł „Dramat”. Raper nie zdecydował się na standardowy manewr wrzucenia preorderu przy publikowaniu pierwszego singla z płyty. Muzyka pozostanie jeszcze niespodzianką, choć jej rąbek został odsłonięty w trakcie live’a na Instagramie, kiedy to Kukon puścił fragment numeru pt. „kokaina nie pomaga w depresji”. W snippecie słychać nawijkę z charakterystycznym flow, któremu najbliżej do stylówki prezentowanej na „Marcu 2020”. Biorąc pod uwagę tytuł albumu oraz cytaty znajdujące się na jego okładce, można się spodziewać, że tematyka tego projektu też będzie podobna do skojarzonej wyżej EPki.

Co ciekawe, nie jest to solowa płyta Kukona, a projekt nagrany w duecie z Julią Mikułą. Można więc spodziewać się, że szorstkie zwrotki rapera będą przecinane przez śpiewane refreny wokalistki. Dotychczasowa twórczość Julii nie odbijała się zbyt szerokim echem, a jej kawałki osiągały w porywach po kilkanaście tysięcy wyświetleń. Współpraca z Kukonem z pewnością pomoże jej się w wybiciu. Tym bardziej, że jej podniosły wokal powinien idealnie pasować do rapu Kukona, tworząc w efekcie emocjonalną bombę. Ta płyta nie zapowiada się więc na łatwą do przesłuchania, ale paradoksalnie to będzie świadczyło o jej jakości.

fot. kadr z klipu „Choina feat. Kukon – Słowo (prod. KB Beatz, scr. DJ Sparowsky)”, YouTube.com/SoulRecords

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Viral na TikToku nie zawsze służy artyście, przekonał się o tym Kid Cudi
day 'n' nite

Nie od dziś wiadomo, że TikTok odgrywa coraz większą rolę w promocji muzyki. Dlatego też wielu młodych artystów tworzy kawałki specjalnie pod jego algorytmy. Kleją skoczne melodie, chwytliwe refreny i dodają do tego zabawny taniec. Wszystko po to, żeby ich kawałek stał się nowym trendem. Ale są też kawałki, które stają się trendami niespodziewanie.