Felieton,Streetwear

DROGIE alternatywy dla TANICH butów vol. 3: Air Jordan 1 High [infografika]

Łukasz Orawiec -
Felieton,Streetwear - - Dodane przez Łukasz Orawiec

DROGIE alternatywy dla TANICH butów vol. 3: Air Jordan 1 High [infografika]

Po części pierwszej, w której zajęliśmy się alternatywami dla Slip-onów od Vansa, i drugiej, poświęconej klasycznym Conversom, przyszła pora na Air Jordan 1. Bez owijania w bawełnę – zapraszamy do czytania (i oglądania)!

Numer #1

Jedynki to kawał historii. Historii koszykówki, znanej na całej świecie marki, wielu limitowanych kolorystyk i streetwearu w ogóle. Podpisanie kontraktu w 1984 roku przez Michaela (wtedy zapalonego zwolennika Converse) było prawdopodobnie jedną z najlepszych decyzji w historii obuwia i marketingu. Finansowo – przykład wzorowego wyczucia czasu. W końcu „hype” na buty do biegania zaczynał się wtedy już stabilizować i zmniejszać. Jak odbija się to na finansach firmy – chyba nie trzeba tłumaczyć. Jak odbił się na nich kontrakt z Michaelem – tym bardziej.

Dziś bez cienia żenady można stwierdzić, że to najważniejszy but streetwearu. Żadne Yeezy od Westa, kolaboracje Nike z Supreme (którym też poświęciliśmy infografikę), czy inne Vansy. Jedynki to ścisłe TOP pod każdym względem – hype’u, ultra pożądanych kolorystyk i kolaboracji, czy zdjęć na Instagramach. But łączący wszystkie pokolenia sneakerheadów.

Najważniejszych wydań AJ1 wymieniać tu nie będziemy, za to na końcu znajdziecie garść linków, w których zajęliśmy się kilkoma ciekawymi tematami ze stajni tego modelu.

Przechodząc do głównego tematu. Siódemka, którą widzicie poniżej, nie jest „alternatywą” w tak dużym stopniu, co w poprzednich dwóch częściach serii. Różnice są, nikt modeli 1 do 1 nie robił. Ale inspiracje były, i to mocne. I wyjątkowo drogie.

Plein jak widać zdecydowanie dominuje. Skóra kajmana, zwieńczona tandetną czaszką? Proszę bardzo. W cenie prawie 34 par klasycznych Jordanów, albo pięciu z kolaboracji z Travisa Scotta? Nie ma problemu.

Ale dość już Pleina. Może komuś się podoba. Z powyższego zdecydowanie warto zwrócić uwagę na 408-ki od Louis Vuitton, zaprojektowane przez Virgila Abloha. Zaprojektowane raczej w cudzysłowie, bo mocne nawiązania do jedynek czy Air Jordan 4 są tu widoczne aż za bardzo. Mimo wszystko, szanujemy za fajną kampanię promocyjną. I kunszt wykonania, bo tego akurat tej parce zdecydowanie nie brakuje.

Na koniec wcześniej wspomniana polecanka:

tutaj trochę historii osławionej kolorystyki „Shattered Checkerboard”;

tu znów ta sama para, z błędem fabrycznym, który wywindował cenę do… około 140 tysięcy dolarów;

trzy pary z kolabo z Off-White, które znalazły się w top 10 (spośród ponad 30 wydanych) najdroższych wydań ze współpracy Virgila z Nike;

i ubiegły rok dla Jordan brand w liczbach.

W wolnej chwili sprawdźcie też pierwszą część cyklu „Wiosenny outfit ze Skrr”, w którym podrzuciliśmy Wam prawie 30 propozycji szortów na wiosnę i lato. Kolejna część w czwartek, więc obserwujcie fanpage’a!

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Fler robi rozróbę i rozlicza innych raperów

Fler aka Frank White po raz kolejny nie bierze jeńców i krwawo rozlicza się ze swoimi oponentami. W najnowszym singlu "Stress ohne grund 2019", raper zaczepia m.in. Bushido, Shindy'ego czy Boneza MC. Czy jest to zapowiedz kolejnych beefów na scenie naszych zachodnich sąsiadów?

Hip Hop,News
Tupac zostawił Madonnę przez… kolor skóry. List z wyznaniem na aukcji

Szalony świat showbiznesu kolejny raz staje w płomieniach. Tym razem za sprawą listu, który Tupac napisał do Madonny z więzienia w styczniu 1995 roku. Dokument ujrzał światło dzienne jakiś czas temu i również jakiś czas temu wystawiono go na aukcję, co chciała powstrzymać Madonna. No cóż, nie udało się.