Gaming

Dying Light 2 będzie większym sukcesem niż Cyberpunk 2077?

Oliwier Orłowski -
Dying Light
Dying Light
Gaming - - Dodane przez Oliwier Orłowski

Dying Light 2 będzie większym sukcesem niż Cyberpunk 2077?

Cyberpunk po swojej wielkiej premierze według większości graczy okazał się po prostu średniakiem. Była to duża porażka polskiego studia CD Projekt Red. Ale czy była to ostatnia gra, na którą czekało tak wiele osób? Okazuje się, że nie. Zapomnieliśmy o jeszcze jednej produkcji… Dying Light 2 od Techlandu. Czy okaże się ona lepsza od Cyberpunka? Tego dowiemy się jeszcze w tym roku.

Dying Light to kultowa gra, którą wydano w 2015 roku. Walczymy w niej z hordami zombie i pomagamy ocalałym w odizolowanym mieście Harran. Nastąpił w nim wybuch epidemii, w wyniku której ludzie zamienili się w żądne krwi potwory. Dying Light 2 zostało zapowiedziane już w 2018 roku. Wtedy też ukazał się pierwszy zwiastun. Wprowadził on nas w fabułę oraz przedstawił rozgrywkę w nowej odsłonie. Na jakiś czas słuch o tym wyczekiwanym tytule zaginął. Dopiero w marcu tego roku na Twitterze zamieszczono krótki film z developerami. Czytali oni niepochlebne komentarze od niektórych z fanów, którzy używając licznych wulgaryzmów, pytali się o nową grę. Twórcy odpowiedzieli, że potrzebują jeszcze trochę czasu i poprosili o cierpliwość, ponieważ chcą, aby finalny efekt był zgodny z ich wizją.

Dying Light w nowej odsłonie

Kontynuacja gry ma być podobna do jej poprzednika. Ma zawierać tryb jednoosobowy i tryb kooperacji. Świat gry będzie otwarty i niewątpliwie bardziej rozbudowany, bo aż dwukrotnie większy. Gracze będą mieli możliwość dokonywania wyborów, a każdy wybór w późniejszej fazie rozgrywki ma wiązać się z innymi konsekwencjami. Oprócz znanych już rodzajów zombie pojawią się także ich nowe unikatowe odmiany, a broni palnej będzie o wiele mniej, co nie znaczy, że nie można będzie jej znaleźć. Gracze będą mogli również skonstruować pistolety czy karabiny, zbierając specjalne komponenty. Pojawić się mają także inne bronie dystansowe takie, jak kusza czy łuk. Niestety, na poruszanie się pojazdami po zniszczonym mieście nie mamy co liczyć. Do przemieszczania służyć będzie ulepszony system parkour.

Premiera gry zaplanowana jest na ten rok, ale niestety dokładna data jest jeszcze nieznana. Po nieudanym Cyberpunku pozostało nam więc czekać na premierę Dying Light 2. Na ten moment jest to ostatnia z tych większych i bardziej rozpoznawalnych polskich produkcji. Sami deweloperzy przyznali, że grę zapowiedzieli zbyt szybko. Techland na pewno nie chce zawieść swoich fanów i mam szczere nadzieje, że cały ten czas przeznaczony na projekt pozwoli im usprawnić ich najnowszą produkcję, żeby nie powtórzyć błędów CD Projekt.

Zostaw komentarz

Udostępnij
YouTube
YouTube jak w 2012. Jak Abstra radzą sobie bez Masnego?
abstra

Od 2012 roku kształtowali poczucie humoru osób dorastających na ich filmach. Na przestrzeni lat obserwowaliśmy ich mniejsze oraz większe wzloty i upadki. W marcu tego roku dowiedzieliśmy się, że Abstra opuszcza Rafał Masny. Po blisko dwóch miesiącach sprawdzamy, jak ekipa radzi sobie bez niego.

YouTube
Parke nie wytrzymał i oblał wodą Don Kasjo! Dymy na Face 2 Face
Parke Kasjo

FAME MMA 10 coraz bliżej, a atmosfera z dnia na dzień staje się bardziej napięta. Jak wiemy, main eventem na sobotniej gali będzie walka Normana Parke z Don Kasjo. W środę (12 maja) mogliśmy oglądać Face 2 Face z obydwoma zawodnikami. W jego trakcie padł rekord obecnych widzów – razem było ich aż 130 tysięcy. Jak się spodziewano, było naprawdę ciekawie.