Gaming

Dying Light otrzymał nowe DLC. Czym jest Hellraid?

Oliwier Orłowski -
Dying Light
Dying Light
Gaming - - Dodane przez Oliwier Orłowski

Dying Light otrzymał nowe DLC. Czym jest Hellraid?

Developerzy z Techlandu nie próżnują. Nie tak dawno mieliśmy okazję oglądać najnowszy zwiastun Dying Light 2, a 7 czerwca zostaliśmy uraczeni kolejnym dodatkiem do pierwszej odsłony z serii tej gry. Hellraid zabierze nas do jednego z najdziwniejszych miejsc, jakie mogliśmy dotychczas odwiedzić w popularnej produkcji.

Najnowsze DLC zabierze nas do lochów. Właśnie tam będziemy zwiedzać podziemne korytarze oraz walczyć z wrogami. Tym razem zamiast zombie naszymi przeciwnikami będą uzbrojone szkielety oraz inne potężne stwory, z którymi będziemy musieli się zmierzyć. W przyszłych aktualizacjach ukaże się także więcej misji trybu fabularnego (na dzień dzisiejszy dostępne są tylko trzy). Podczas nich będziemy mogli w dalszym ciągu odkrywać sekrety Świątyni Ba’ala. Dostępny jest także tryb najazdu, który pozwala nam swobodnie eksplorować piekielne lochy i zdobywać doświadczenie w nierównej walce z siłami zła. W dodatek mogliśmy zagrać już w lato 2020 roku za trochę ponad dwadzieścia złotych. Bardzo szybko okazało się, że sam dodatek nie jest taki dobry. Recenzje szybko odsłoniły prawdę o Hellraid. W większości były one negatywne. Na tamten moment wielu graczy mówiło o DLC jako o „nudnym” i „niewartym uwagi”, a jeżeli już ktoś naprawdę chciał je kupić, to zalecano, by grał w nie wspólnie ze znajomymi.

Gra nieumarła

Mało kto wie, że Hellraid miał być odrębną grą. Gra miała ukazać światło dzienne w 2015 roku, jednak nigdy się tak nie stało, ponieważ projekt anulowano. Po grze pozostały tylko zapowiedzi i krótkie filmy, które ukazywały fragmenty rozgrywki. Miała to być mieszanka Dead Island oraz The Elder Scrolls. W końcu jednak Techland zdecydował się skupić na tworzeniu ówczesnej odsłony Dying Light. Zamiast pełnoprawnej gry na konsole i komputery, jeszcze w 2014 roku postanowiono wydać mobilną wersję „Hellraid: The Escape”. Po tylu latach twórcy nadal nie porzucili pomysłu i w 2020 roku wydali ją jako dodatek do Dying Light. W czerwcu tego roku wyszła kolejna aktualizacja, która usprawniła mechaniki i dodała tryb fabularny. Pewne jest, że w przyszłości, twórcy rozwiną to DLC jeszcze bardziej.

fot. kadr z „Dying Light: Hellraid – The Prisoner Cinematic Trailer”, YouTube.com/Dying Light

Zostaw komentarz

Udostępnij
Lifestyle
Koncerty tylko dla zaszczepionych? Raperzy są przeciwko
koncerty tylko dla zaszczepionych

23 maja, w dniu swoich urodzin, Dawid Podsiadło zwrócił uwagę na niesprawiedliwe traktowanie branży muzycznej. Mimo rozmrażania innych gałęzi gospodarki ta odchodziła na dalszy plan. Do jego protestu dołączyli inni artyści. W ciągu kilku ostatnich dni temat z powrotem stał się głośny – pojawił się nowy pomysł: „koncerty tylko dla zaszczepionych”.

Lifestyle
Euro 2020 przyniesie nam wiele memów
Euro 2020

Jak ostatnio już pisaliśmy, wielkimi krokami zbliża się jedno z ważniejszych imprez sportowych - Euro 2020. 8 czerwca odbył się ostatni sprawdzian naszej reprezentacji przed właściwymi rozgrywkami. Zagraliśmy mecz z Islandią, który zakończył się remisem. Wymiar sportowy tej rozgrywki nie jest jednak dla nas najważniejszy. W obliczu internetu wydał się on po prostu blady. Nie było tu zachwycających goli czy świetnego zgrania polskiego zespołu. Znacznie większą uwagę przykuła internetowa społeczność kibiców tworząca wiele przezabawnych memów na temat polskiej kadry czy też niezawodnego Dariusza Szpakowskiego.