News

Elton John: Michael Jackson był chory psychicznie, dziwnie było z nim obcować

Kajetan Szewczyk -
News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Elton John: Michael Jackson był chory psychicznie, dziwnie było z nim obcować

Jutro swoją premierę ma biografia Eltona Johna o wiele mówiącym tytule „Ja”. Wokalista porusza w niej tematy dotąd nieporuszone, ale nas szczególnie interesuje jeden – mianowicie dosyć osobliwe rzucenie światła (który to już raz?) na postać Michaela Jacksona. Zwłaszcza, że ostatnimi czasy król popu raczej nie jest pożądanym gościem na playlistach – wszystko przez wielką aferę pedofilską zwieńczoną niejako dokumentem „Leaving Neverland”, o którym pisaliśmy TUTAJ:

Z dokumentu wynika, że Jackson wykorzystywał swoją pozycję do zdobycia zaufania rodzin chłopców, których wykorzystał. Opisują oni (bardzo szczegółowo) nadużycia seksualne, jakich opuścił się gwiazdor, seks, który uprawiali z nim jako 10-latkowie m.in. w jego posiadłości Neverland, mówią o swoim “zakochaniu” [!] w Jacksonie i spustoszeniu, jakie wywołał fakt, że gwiazdor wymienił ich na innych. 

Temat jest poważny i właściwie nie ułatwiają go słowa, które w swojej biografii zawarł Elton. Zresztą, przekonajcie się sami:

On był poważnie chory psychicznie, dziwnie było z nim obcować. To było niesamowicie smutne, bo był kimś, komu nie można pomóc: on już przepadł w swoim świecie, otoczony przez ludzi, którzy mówili mu to, co chce usłyszeć. (…) Z jakiegoś powodu nie był też w stanie obcować z dorosłymi

Źródło HotNewHipHop

To ostatnie zdanie odnosi się do sytuacji, w której Michael zniknął z imprezy i odnaleziono go dwie godziny później – grał z 11-letnim synem gospodyni w gry wideo.

Elton zaznacza, że poznał Michaela kiedy ten miał 13, może 14 lat. Problemy zaczęły się o wiele później, również ze względu na leki, które musiał zażywać. Obrazek, który się przed nami rysuje jest niezwykle przykry i nie zanosi się na to, żebyśmy w najbliższym czasie dowiedzieli się czegoś krzepiącego o legendzie popu. Na świat wychodzą jedynie coraz smutniejsze fakty z jego życia, a niektóre w szczególny sposób jeszcze bardziej – choć wydawałoby się to niemożliwe – zwiększają rangę działań, do których mógł się dopuścić.

Więcej o temacie pedofilii w muzyce – a szczególnie w hip-hopie – możecie przeczytać o tutaj -> “KOCHACIE 6IX9INA, CHOĆ MIAŁ WYROK ZA SEKS Z NIELETNIĄ”. PEDOFILIA W HIP-HOPIE

fot. Michael Jackson „Leaving Neverlnad, HBO

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Ewelina Lisowska jako Wiz Khalifa. Mateusz Natali wypadł lepiej

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo" to taki program, w którym znani lub mniej znani ludzie wcielają się w zdecydowanie znanych wykonawców i trzaskają coś z ich repertuaru. Kończy się to różnie, cringe jest zwykle poza skalę, podejrzewam, że gaża również, więc to wszystko się jakoś kręci. Niestety, po drodze w polskiej edycji mieliśmy na przykład do czynienia ze zbyt czarnym Drakiem, Billie Eilish z maską ala Margaret po dziesięciu latach ćpania heroiny i innymi dziwacznymi połączeniami zawodnika z repertuarem, kostiumem i charakteryzacją.

Hip Hop,News
Frosti Rege publikuje nowy klip na… stronie porno. I wcale nie jest pierwszy w Polsce

Ostatnio informowaliśmy, że Frosti Rege wstąpił w szeregi polskiego Def Jam Recordings, filii hip-hopowej wytwórni, która - biorąc pod uwagę artystów, którzy się w niej znajdują - stawia na bardzo rozsądne zróżnicowanie W ostatnim czasie kontrakt z nią podpisali Young Igi czy Ero, który kilka tygodni temu wydał pod jej szyldem swój najnowszy album, "Elwis Picasso".