Hip Hop,News

Emil Blef wraca z albumem!

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Emil Blef wraca z albumem!

Połowa kultowego warszawskiego zespołu Flexxip wraca po 11 latach z solowym krążkiem. Za produkcję odpowiada Andrzej „Fonai” Pieszak. Jest singiel!

Blef zawsze był jednym z najbardziej charakterystycznych polskich raperów i wcale nie przez jego francuskie „r”. Jeśli chodzi o pisanie tekstów o czymś, które zachowują zasady rządzące językiem polskim, Blef faktycznie mógłby być trenerem większości sceny.

Kawałek „Coney Island” zapowiadający płytę „Przesunięcia” potwierdza formę Blefa do ciekawych konceptów i niecodziennych rymów. Raper wraca do nas trochę z pozycji Pivota – innego rapera ojca, który na co dzień zajmuje się czymś niepowiązanym z muzyką. Dojrzałe przemyślenia spoza środowiska to zawsze coś interesującego i egzotycznego, choć wciąż raczej w ramach ciekawostki.

Co ciekawe, rap Blefa anno domini 2019 budzi jeszcze jedno skojarzenie – tym razem mniej oczywiste – w tematyce utworu świetnie odnalazłby się Oskar z PRO8L3Mu. Mamy tutaj porównanie beztroski motłochu ze stresem wyścigu szczurów. Jak znalazł.

Blefa ostatni raz mogliśmy usłyszeć gościnnie na RAPERSAMPLER Mesa w utworze „Jeszcze”. Tym samym usłyszeliśmy pierwsze nagranie Flexxipu od czasu „Widzę to podobnie” na bonusie do „Zamachu na przeciętność”.

Po drodze, bo w roku 2017, zdarzyło się Blefowi zaatakować solowym numerem (gościnnie Rosalie) na płycie „Molza”.

Przytoczone numery pokazują, że Emil wciąż umie, że w opowiadaniu historii dalej ma frajdę, a wersy nie są zapychaczami. Należałoby się zastanowić jedynie nad kwestią flow, bo o ile na samplowanych, klasycznie brzmiących bitach nie wyjdzie na jaw jego prostota, to inaczej może być w przypadku trudniejszych podziałek i instrumentarium. Zobaczymy. My Emilowi ufamy. Zresztą – przewidział to już dawno temu:

Premiera „Przesunięć” już 29 marca. Szybko. Singiel zaledwie miesiąc przed premierą. My czekamy, bo Blef nie sieje banałem, a Fonai potrafi w ładne instrumenty i w ładne melodie.

fot. kadr z klipu „Ten Typ Mes – Otwarcie – Kandydaci na Szaleńców”, youtube.com/alkopoligamiacom

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Tęskniliście za „Boys Don’t Cry”? Wraca w limitowanej wersji

Frank Ocean świętuje dwa lata swojego ukochanego programu "Blonded Radio". Aby uczcić rocznicę jak najlepiej, więc niespodziewanie rozpoczął reedycję magazynu "Boys Don't Cry".

Hip Hop,News
„Ureguluj temat, złodzieju”. Nowa runda walki Filipek vs. Tomb

Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o kolejnej odsłonie beefu pomiędzy Szpakiem a Bezczelem. Zdaje się, że (w końcu) chyli się on ku końcowi. Ale nie ma powodów do zmartwień. Na arenę wchodzi bowiem (a w zasadzi wraca, bo konia z rzędem temu, kto potrafi policzyć ile lat już trwa ten spór) kolejna para zawodników: Tomb i Filipek. Niezłe tempo! Przecież to wciąż pierwszy kwartał roku!