Hip Hop,News

Eminem: „Nic nie zjednoczyło tylu ludzi i ras, co hip-hop”

Michał Fitz -
kadr z wideo "Eminem x Sway - The Kamikaze Interview (Part 2)",
kadr z wideo "Eminem x Sway - The Kamikaze Interview (Part 2)",
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Eminem: „Nic nie zjednoczyło tylu ludzi i ras, co hip-hop”

Ostatnimi czasy Eminem jest niestety kojarzony z samymi negatywami. Bardzo głośnym echem odbiły się jego nieujawnione wcześniej wersy, dotyczące tego, że na miejscu Chrisa Browna sam pewnie uderzyłby Rihannę. Falę krytyki zgarnął też za nawiązanie na swoim ostatnim albumie do tragedii w Manchesterze, która miała miejsce przy okazji koncertu Ariany Grande. Teraz jednak wychodzi z bardzo ważnym i pozytywnym przekazem.

I to co ciekawe, nie za pomocą piosenki. Eminem został zaproszony przez swojego bardzo dobrego kolegę, Royce Da 5’9” na jego nowy album. Nie użyczył tam jednak gościnnej zwrotki, a udzielił się na skicie pt. „Perspective”. Mówi w nim o tym, jak hip-hop, który przecież przez wielu wciąż kojarzony jest ze strzelaninami i wojnami gangów, złączył wiele osób. Zaznaczył chociażby, że obecnie białe dzieci dorastają mając czarnoskórych idoli, a z kolei te o ciemniejszej karnacji zapatrują się w białych artystów.

Now you got little white kids growin’ up with black idols
And you got black kids growin’ up with white idols
And you got- it’s just this whole mixing pot
Nothing has brought more races and more people from all
different walks of life together than hip-hop

Nie prosiliśmy o takiego Eminema, ale dobrze, że go dostaliśmy. Zdecydowanie wolimy bowiem, gdy artysta tak popularny niesie pozytywny, jednoczący przekaz, zamiast decydować się na kolejną kontrowersję. Oby tak dalej i to zarówno w kontekście samego rapera, jak i całej kultury hip-hop, która może przecież jednoczyć jeszcze większą liczbę ludzi.

fot. kadr z wideo „Eminem x Sway – The Kamikaze Interview (Part 2)”, youtube.com/EminemMusic

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Mata może pokonać Roberta Lewandowskiego

Sukces Maty jest tak niepodważalny, jak błyskawiczny. Od momentu wydania "Patointeligencji" młody raper robi wielką furorę. Zainkasował już złotą płytę za swój debiutancki album i wyprzedał całą trasę koncertową, na którą się z nim wybiera. Jeszcze kilka laurów zostanie pewnie na niego nałożonych, a jeden z takowych może wylądować na jego głowie, zamiast na tej należącej do Roberta Lewandowskiego.

News
Trump z pogardą o zwycięstwie „Parasite”: Mamy wystarczająco problemów z Koreą Południową

Tegoroczne Oscary przeszły do historii. Niespodziewany występ Eminema, nominacja "Bożego Ciała" i cztery statuetki dla "Parasite". Jeśli jeszcze nie widzieliście tego filmu, to zdecydowanie polecamy go obejrzeć. Na początku może bawić, później zaczyna trzymać w napięciu, aby w końcu zacząć zaskakiwać w najmniej spodziewanych momentach. Jest to także ważna pozycja w historii koreańskiego kina. Ale z sukcesu Bong Joon-Ho'a nie wszyscy są zadowoleni. Na przykład Donald Trump, który z pogardą wyraził się o produkcji.