Hip Hop,News

Eminem znów jest gejem? Joyner Lucas z kolejnym zaangażowanym kawałkiem!

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Eminem znów jest gejem? Joyner Lucas z kolejnym zaangażowanym kawałkiem!

Joyner Lucas publicznie okazuje swoją empatię i angażuje się, nie tylko materialnie, w problemy społeczne. Raper pracuje właśnie nad swoim nowym albumem, „ADHD”, a pierwsze single promujące wydawnictwo przez ten rok regularnie trafiały do odsłuchu.

Zapowiada się więc przyzwoity conscious hip-hopowy materiał, zwłaszcza, że do sieci trafił właśnie przeciek imponującej kolaboracji z Eminemem. Ich wspólny kawałek o wymownym tytule „What If I Was Gay?” jest dialogiem dwóch osób, w którym pierwsza (Lucas) zdobywa się na coming out, a druga (Em) – wyznająca chrześcijańskie wartości – ma problem, aby zmierzyć się z tą sytuacją.

What if I told you that I was different?/What if I told you that’s something’s missin’?/And what if I told you we’re not alike/And the way that I’m feel inside is different than what you picture

What if I told you I’m homophobic?/And you have zero control over your impulses/And the genetic flaw in your chromosomes is the culprit/It’s something I can’t sugarcoat, it’s repulsive

Utwór świetnie obrazuje odczucia dwóch stron. Pierwszej – te, które towarzyszą konfrontacji swojej tożsamości z „normami”, w których dorastamy, drugiej – dysonans, który jej towarzyszy. Pojawia się konflikt, a Marshall w swojej roli zostaje postawiony między „tradycją” a naturą, której nie da się przeciwstawić.

Eminem w końcu zwraca na to uwagę i stwierdza, że orientacja seksualna nie jest wyborem, dlatego powinien wesprzeć swojego kolegę…

A born again Christian but Lord if you’re listenin’/We might be headed for a collision/’Cause when I told my boy I couldn’t support his decision/I was tryna make it seem like a choice, when it isn’t

…i zadaje sobie poważne pytanie.

What if I’m a hypocrite who is afraid to just face truth? Wait/What if I told you I’m gay too?

Jednak raper nie po raz pierwszy wystąpił jako homoseksualista – pięć lat temu pojawił się, jako cameo w filmie The Interview, co po jego wcześniejszych kontrowersyjnych linijkach, było sporym zaskoczeniem. Zanim jednak się to stało, częściowo odkupił się jeszcze w 2001 roku, gdy na gali Grammy wykonał swój kawałek „Stan” (nie bez przyczyny zresztą akurat ten) obok publicznie wyoutowanego Eltona Johna.

Wygląda więc na to, że po wielu latach Eminem mocno się zreflektował. Zapewne miały na to też wpływ sytuacje takie jak ta z Tylerem i zmiany społeczne, jakie zaszły, również w środowisku hip-hopowym, na przestrzeni tych 20 lat.

Tekst utworu możecie przeczytać TU.

fot. kadr z klipu „Joyner Lucas – Devil’s Work (ADHD)”, youtube.com/Joyner Lucas

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Beef którego nie ma? Jednostronny konflikt pomiędzy najbardziej perspektywicznymi raperami w USA

Beefy są nieodłączną częścią rapu i jest to kwestia, która na przestrzeni lat absolutnie się nie zmienia, pomimo innych ewoluujących czynników tego gatunku. Zwykle jedni artyści nie pozostają głusi na ataki ze strony drugich, ale nie w każdym przypadku tak jest. Tę rzadziej spotykaną postawę prezentuje Lil Tecca, który nie tylko ignoruje zaczepki Lil Mosey'a, ale również ucisza swoich fanów, którzy na jego ostatnim koncercie wystosowali, delikatnie mówiąc, dość nieprzychylne okrzyki w kierunku tego drugiego.

Hip Hop,News
Bedoes: Kwiat Polskiej Młodzieży jest owocem między innymi rozmowy z Kalim i Pawbeatsem

Dobrze wiemy, że Bedoes lubi uzewnętrzniać się w swoich piosenkach, ale ostatnimi czasy mieliśmy też okazję przekonać się, że nie boi się swoich słów również w wywiadach. W przeciągu zaledwie kilku tygodni powiedział przecież, że Tymek to największy hip-hopowy twór oraz przyznał, że jego zdaniem polskim rapem rządzi kłamstwo. Od ciekawych refleksji i stwierdzeń nie stronił również w rozmowie z Marcinem Prokopem.