Hip Hop,News

Epokowe wydarzenie. Wini założył Instagrama

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Epokowe wydarzenie. Wini założył Instagrama

Z Winim to jest tak, że jego ruchy się śledzi. Z różnych względów, ale sfery w zasadzie są dwie – po pierwsze jest szefem Stoprocent i na przykład w tym momencie odpowiada za karierę Kabe. Po drugie prowadzi swój kanał na youtube, który jest jedyny w swoim rodzaju. Ostatnio dywagowałem nad tym dokąd sam format zmierza – ROZMOWY WINIEGO. DOKĄD ZMIERZA KANAŁ SZEFA STOPROCENT?. Jako że mocno kibicuję Winicjuszowi, a wciąż nie ma 100 tysięcy subskrybcji (skandal), to postanawiam w formie stricte newsowej powiadomić Was o tym, że naczelny ulubieniec polskiego internetu założył konto na Instagramie!

Żyjemy w czasach, w których w mniej niż rok można ogarnąć 100 milionów wyświetleń na Youtube (pozdrowienia dla Tymka), a Wini wciąż jest zdecydowanie za mało hajpowany. To oczywiście moja opinia, ale zakładam, że się zgadzacie. Jeśli jesteście Insta-świrami to obserwowanie pączusia jest obowiązkowe. Choć, nie wiemy czy zauważyliście, Instagram wyłączył możliwość ogarnięcia, ile kto ma lajków pod zdjęciem.

Ale, ale, żeby nie było – informacja o Insta pojawiła się przy okazji najnowszej rozmowy Winiego – tym razem ze stołecznym zespołem WCK. Z taką ekipą nie mogło być nudno i nie jest – przeloty są rozmaite, od narkomańskiego nieba po urojoną walkę. Dla fanów i tych, którzy fanami jeszcze nie są.

fot. Magda Patocka

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Gural: Polscy poeci byli znakomitymi raperami

Zmienia się nam Gural od jakiegoś czasu i można perorować na ławce z kumplami, czy zmienia się w dobry sposób. Faktu to jednak - nie zmienia - a mnie dało trochę do myślenia. Bo, o ile Laikike1 trafnie strzelił w "Level up 7" w stronę DGE wersami "seksistowskie hasła nosił każdy gówniarz/dzisiaj mówisz o malarzach - skończ mnie wk#rwiać", to jednak to mówienie o malarzach, pisarzach i poetach wychodzi jakoś Guralowi na dobre, a jego nieprzemakalne podejście do mówienia wprost tego, co myśli o polityce, zaczyna budzić mój podziw bardziej niż niechęć - którą, nawiasem mówiąc, odczuwam często, kiedy jakiś szeroko pojęty artysta zaczyna paplać. Gural uważa, że należy się angażować i widać kroki, które podejmuje w tym kierunku. Najbardziej wartościowym owocem tychże jest audiobook, który nagrał Gural. Przez dwie godziny raper przedkłada słuchaczowi esej Timothy'ego Snydera “O tyranii. Dwadzieścia lekcji z XX wieku”. Jak mówił w niedawnym wywiadzie u Kuby Głogowskiego:

Hip Hop,News
Nocny nadwornym producentem Def Jam Polska!

Nocny zdecydowanie nie jest anonimowym producentem na polskiej scenie. Sukcesy z Jankiem-rapowanie skutecznie wprowadziły go na salony, a także do naszej serii - GOTUJEMY Z NOCNYM “WYBORY” JANA-RAPOWANIE. Tym bardziej cieszy, że producent wypływa na coraz szersze wody. Jak się okazuje, właśnie stał się "nadwornym" producentem legendarnej wytwórni i nie chodzi o SBM Label.