Hip Hop,News

Eripe zaczepia Wenę, Żabsona, 2115 gang i kilku innych!

Damian Kaźmierczak -
Hip Hop,News - - Dodane przez Damian Kaźmierczak

Eripe zaczepia Wenę, Żabsona, 2115 gang i kilku innych!

Czas słownych potyczek na polskiej scenie trwa w najlepsze. Na początku roku mieliśmy konflikt na linii Szpaku/Bezczel. Niedawno swoich oponentów zaatakował Tede, a teraz w stronę innych raperów swoje trzy grosze dorzucił Eripe. Autor m.in. „Płyty roku” nagranej z Quebonafide, na swojej najnowsze produkcji „Nienawiść w rytmie disco” postanowił pozaczepiać kilku kolegów z branży.

Nie powinno to specjalnie dziwić, w końcu krakowski raper nigdy nie bał się wyrażać swojej opinii odnośnie do konkurencji. Wystarczy przypomnieć sobie konflikt jego składu z Miuoshem. Na najnowszej produkcji Rip nie rozprawia się co prawda aż tak brutalnie z rywalami, ale kilku graczy może poczuć się dotkniętych.

Kto może poczuć się urażony wersami Krakowianina? W.E.N.A, połowa 2115 Gang, Żabson, Adi Nowak czy Young Igi.

Dla dobra sceny wyśmiewam tych głupków

I nie strącę weny jak W.E.N.A szacunku

Jak puścisz mi White’a, to posypię white’a ci z trutki na szczury

I zajeb se blachę, ja jaram się rapem jak dalej nie łapiesz

Najwięcej pocisków otrzymujemy w numerze „Cisza to mój ulubiony dzień”. Co prawda oprócz Adi Nowaka (wers na Taco trudno traktować jako diss) nie padają tam konkretne ksywki, ale bardziej obeznany słuchacz skojarzy niektóre linijki z m.in. Żabsonem czy Young Igim

Robisz chujnie to powiedz, że to nowy gatunek

Kto to kupuje? Myśleć żaden z tych durni nie umie

Powinni słuchać wbijania gwoździ do swoich trumien

Nowy gatunek? teraz kumam, bo kurwy nie ludzie

Dotykanie dup siusiakiem, narkotyki i wybryki

 Powinni siedzieć za głowę – warkoczyki i kucyki

Czy to będzie gorąco lato obfite w rapowe konflikty? Czy którykolwiek z zaczepiony raper poczuję dotknięty i postanowi odpowiedzieć Eripe? Przekonamy się już w najbliższym czasie.

Foto. kadr z klipu „Eripe – Jestem Graczem”/youtube/patokalipsa

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Streetwear,Wyróżnione
Miesiąc Dumy LGBT i moda: Skąd w polskim streetwearze homofobia?

TL;DR – z ignorancji, niewiedzy i bezmyślnego łykania prawicowej propagandy na Facebooku. Trochę szerszy pogląd na zjawisko niżej. Od krótkiej historii Miesiąca Dumy (i o co w nim właściwie chodzi), przez modowe, nieskrępowane prawo do wyrażania siebie, po garść przemyśleń na temat homofobii na naszym rodzimym podwórku.

Hip Hop,News
Czarnobyl rynku muzycznego. Spłonęło 500.000 nagrań! Eminem, Nirvana czy Aerosmith przepadli

Nie da się dokładnie wycenić, jak wiele warte były mastery nagrań, które spłonęły. Szacunkowe 150 milionów dolarów nie oddaje rzeczywistej skali katastrofy, bo nie wiadomo dokładnie, co znajdowało się na każdym ze składowanych nośników. Lista utraconych pozycji jest porażająca. Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że spłonęła historia amerykańskiego jazzu.